IN 1 KLEIN Albert Heijn heeft er een kleintje bij Solo voor Sauvignon Wel wijn, minder alcohol: steeds meer keuze Er is nu ook droge Huelva rJBL t In Bordeaux metz'ndui- zenden chateaus worden zeer veel wijnen gemaakt. Rode en witte. Voor de witte worden doorgaans drle druivesoorten ge- bruikt: de Sauvignon, de Semillion en de Muscadel- le. Dit trio levert prachtige composities op, maar het karakter van de afzonder- lijke druivesoorten ver- dwijnt opdiemanier na- tuurlijk wel een beetje. Om de bijzondere smaak van de Sauvignon eens in voile glorie te laten proe- ven, heeft een originele wijnboer een wijn van lou- ter Sauvignondruiven ge maakt. Een leuk initiatief met als resultaat een heel HmaaMfiin&Pt een tikje 'Een beetje minder' scoort opalle fronten. Bij fris- dranken en bier is minder suiker of alcohol al heel gewoon. Nu zijn er ook wijnen en wijndranken die alcohol-arm of alcohol-vrij zijn! AH heeft er al vijf! Karibu is een alcoholarme drank (2%) op basis van wijn waaraan vruchtesap- pen zijn toegevoegd. Goed gekoeld een f risse wijn- drank voor feestjes en avondjes. Lamati is een al- coholvrije vermouth. AH heeft een rode en een wit te. Dan is er Schloss Kro- nenburg, een alcoholvrije, iets zoete witte wijndrank. Behalvedeze wijndranken zijn er ook twee echte wij nen met weinig of geen al cohol. In Duitsland is men erin geslaagd op natuur- lijke wijze een alcohol arme wijn te maken, die de naam wijn toch ver- dient: Schmitts Nierstei- ner met 4% alcohol. Daar- voor wordt allereerst ge- bruik gemaakt van een speciale druivesoort, de Muller Thurgau, die van nature al bijzonder aro- matisch is. Daardoor blijft na het onttrekken van de alcohol de pure druiven- smaak optimaal behou- den. Alcohol uit wijn halen om alcoholvrije wijn te maken, kan opdrie ma- nieren: door de wijn te verwarmen, waardoor de alcohol verdampt. Dat le vert geen goede smaak op. Dan kan de alcohol er centrifuge-gewijs uitge- slingerd worden, maar te- gen dit geweld is de smaak niet best bestand. De derde methode is de beste. Daarbij wordt de omgekeerde osmose-tech niek toegepast (scheikun- dige filtermethode). Een dure techniek, maar wel met resultaat. En zonder toevoegingen. AH heeft een Riesling bemachtigd die op deze manier ge maakt wordt (J 5,95, halve fles). Alleen in de AH-winkels 4 of 5. De wijn heet ook Sauvig non en dat is bijzonder, want behalve in de Elzas is het in Frankrijk niet zo gebruikelijkeen wijn naar de druivesoort te noemen. Interessant is dat het heel eigen karakter van de Sauvignon druif in deze wijn duidelijk is terug te vinden. De kleine flesjes wijn van Albert Heijn voorzien in een enorme behoefte. De kleintjes huiswijn die AH vorig jaar introduceerde (goed voor twee glazen) zijn een groot succes en ook de vraag naar halve flesjes neemt toe. Een halve rode Bordeaux hadden we al en nu komt er in degrotere AH-win kels een halve witte Bor deaux bij. Handigalsu verschillende soorten wijn ^(■klkwuii. Chdtcau JintNio'h' Bokoim'x ('I I ATM I.IMOl'ZI> "ORDBAUX in huis wilt hebben, zon der meteen met veel f les sen te sjouwen. Maar ook het antwoord op de 'kleine trek'. Als u een gewone fles opent, hoeft u'm trou- wens niet dezelfde dag nog op te drinken, zoals vaak gezegd wordt. Schenk een restant wel over in een kleinere fles of in een karafje, zodat er zo weinig mogelijkzuurstof bij de wijn komt. aan wat drogere dranken signaleerden - een alge- mene trend naar minder zoet - introduceert AH Huelva Dry. Deze aan- winst is iets minder sub- tiel dan de droge echte sherrysoorten Fino of Manzanilla. Meer body dus. En goudbruin van kleur. 28 AllerHande (UTRoVtiAOt. Huelva is AH's voordelige alternatief voor sherry, 't Komt uit de gelijkna- mige Spaanse provincie. Tussen het sherrygebied en de grens met Portugal. Omdat deze drank dus niet uit de gouden drie- hoek bij Jerez komt, mag- ie geen sherry heten. Dat is het ook niet, al lijkt Huelva er wel op. AH verkoopt al een paar jaar Huelva van het type medium dry. Omdat we ook onder de liefhebbers van Huelva de behoefte jj

Allerhande | 1989 | | pagina 28