door vocht en insecten (die de Euro- pese wijngaarden soms teisteren) er volslagen onbekend. De drie Argentijnen van AH Albert Heijn koos twee rode wijnen uit Mendoza. De rode Seleccion Etchart, een Vino Fino Tinto (tinto rood). Dit is een warmbloedige, sappige, volrode Argentijn. Hij heeft een lange reis gemaakt, maar toch kunnen we'm voor f 5,95 aanbieden. Een tikkeltje geraffineerder is de Cabemet-Sauvignon Etchart. Ook een Vino Fino Tinto. De naam van de druif zegt het al. In Frankrijk wordt de Cabemet-Sauvignon gebruikt voor de mooiste Bordeaux. Voor f 7,95 proeft u dat deze beroemde druif het ook in Argentinie prima naar z'n zin heeft. Voor de witte Argentijn die AH heeft gekozen moeten we naar het uiterste noorden. Naar Salta. Dan zijn we meteen een stuk dichter bij de even- aar. Toch is het daar niet te warm voor de wijnbouw, want de gaarden liggen er op 2000 meter hoogte. De temperatuur komt er zelden boven de 24 °C en dat is net lekker. Kenners verwachten veel van dit ge- bied. Het zou wel eens kunnen uit- groeien tot de Bourgogne of de Bor deaux van Zuid-Amerika. Daar vond AH een verrassend verrukkelijke witte wijn (Vino Fino Blanco, f 6,95). Hij heet Cafayate, net als het hart van dit wijngebied. Hij wordt ge maakt van de rode en de witte Tor- rontes, die in Argentinie graag wordt gebruikt. Deze soort zal ongetwijfeld ooit uit Europa zijn gekomen, maar de precieze herkomst is niet meer te achterhaien. Dat geeft niks, want de sappen die deze dmif prijsgeeft zijn perfect en daar gaat het om. Nog veel meer mogelijkheden Drie wijnen dus uit twee wijngebie- den. In totaal wordt er in achttien Argentijnse provincies wijn ver- bouwd. AH maakt nu een begin met de bekendste provincie en met een zeer veelbelovende nieuwe streek. Als het aan ons ligt, blijft het daar niet bij, want Argentinie heeft nog zoveel andere soorten. Logisch ook, want het land is onvoorstelbaar groot. Het strekt zich over veel kli- maatzones uit, zeg maar van Kopen- hagen tot diep in de Sahara! 1AAK VAN ZONNESCHIJN AllerHande 11

Allerhande | 1989 | | pagina 11