Fenjal Badcosmetica. Verzachtenverzorgt, 1 opnieuw. fenjal We hebben voor onze advertenties bewust gekozen voor circa 45 dagbladen, waaronder grote iandelijke kran- ten, regionale en grote plaatselijke. Dit geeft ons een Iandelijke spreiding. Voorop staat echter dat het daarbij om dagbladen gaat. Deze hebben namelijk een korte produktietijd. Daar moeten wij juist gebruik van maken, omdat onze adverten ties zeer actueel moe ten zijn. Zo zijn de aan- biedingsprijzen en met name die van verse ar- tikelen (groenten, fruit, vlees, kip en bloemen) meestal pas bekend op de dag voordat de ad- vertentie wordt ge- plaatst. Dit is een me- thodiek die bij huis- aan-huisbladen vaak niet mogelijk is. Deze bladen hebben vaak langere zogenoemde aanleveringsti j den. Daarmee kunnen wij door ons actuele vers- aanbod niet werken. Omdat het ons bekend is dat veel mensen zich geen dagblad meer kunnen of willen ver- oorloven, hebben wij enkele jaren geleden het systeem ingevoerd van het advertentie- bord in de winkel. In al onze winkels zult u kort na de ingang een prik- bord tegenkomen, waarop een exemplaar van de advertentie wordt gehangen zoals die geplaatst is in de dagbladen in uw omge- ving. Op die manier kunt u toch van de aan- biedingen kennisne- men. Welke frisdranken zijn geschikt voor diabetici? Alle light-frisdranken zijn geschikt voor dia betici. Omdat deze pro dukten voor een gro- tere doelgroep be- stemd zijn dan alleen de diabetici, wordt het niet speciaal op de ver- pakking vermeid. Gelatinepoeder in plaats van bladgelatine: kan dat? Het enige verschil tus- sen bladgelatine en poedergelatine is de vorm; de bindkracht is even sterk. Dit bete- kent dat deze produk ten onderling verwis- selbaar zijn. Zes blaad- jes gelatine wegen 10 gram kunt u dus ver- vangen door 10 gram poedergelatine. Verder hangt de hoe- veelheid benodigde ge latine af van de zuurte- graad van de te binden vloeistof. Zure vloei- stoffen vragen meer gelatine. Wanneer er in het gerecht eieren wor den gebruikt, is weer minder gelatine nodig. Wat de houdbaarheid betreft: gelatine is in principe onbeperkt houdbaar, maar het is beter om gelatine niet te lang te bewaren (ca. 2 jaar). Het kan name lijk uitdrogen en lost dan niet goed op. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zjn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? De bedrijfsleider in uw AH-winkel zal met genoegen uw vragen beantwoorden. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de nieuwe AH Servicelijn: 06-0305. Uw schriftelijke reactie kunt u sturen aan AllerHande, Antwoordnummer 250,1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. dus ook niet welke acties erzijn. Hiervoorzou ik dan naar de winkel moe- ten, wat best wel eens las- tig kan zijn. Misschien is het mogelijk om ook in een weekblad of via een folder te adverteren? MEVR. T. TEH. Daar ik om gezondheids- redenen wat frisdrank be- treft ben aangewezen op suikervrije dranken, heb ik de volgende vraag: Het isrnij opgevallen dat al- leen op Rivella (blauw), Fanta-light enTeb-cola vermeid staan dat deze geschikt zijn voor diabeti ci. Op overige light-dran- ken staat wel vermeid dat ze kunstmatig gezoet zijn, maar niet of deze geschikt zijn voor diabetici. DHR. H.P. TEZ. Onlangs wilde ik uit een van uw AllerHandes de chipolatabavarois maken. Bij het klaar zetten van de ingredienten kwam ik tot de ontdekking dat ik geen bladgelatine in huis had. Wel was er gelatine in poedervorm. Vandaar de volgende vragen: -Wat is het verschil tus- sen bladgelatine en gela tine in poedervorm? - Hoe lang is gelatine houdbaar? MEVR. G.D. teH. AOCOSACUCA LASSIC CLASSIC J VERZORGENC BADSCHUIM APRES AllerHande 77

Allerhande | 1989 | | pagina 79