werd uitgebreid met Brouwers Light, Abdij-, Speciaal-, Oud Bruin en Brouwers Bokbier. Het aandeel van Bokbier (11%) lijkt laag, maar als je bedenkt dat het alleen maar in het na- jaar te koop is, kun je zeggen dat het enorm populair is. Ik ver- wacht overigens dat 'light' (bier met een al- coholpercentage van 21/2 tot 31/2%) veel con currence krijgt van al- cohol-arme bieren met maximaal een half pro- cent alcohol, Buckler en Clausthaler bij voor- beeld.' Flesjes voorzichtig uitschenken 'De import uit Belgie van trappist en abdij- bier neemt steeds gro- tere vormen aan. Er zijn trouwens nog maar vijf trappis- tenkloosters in Europa die bier brouwen. Een daarvan staat in Ne- derland: De Schaaps- kooi in Tilburg, waar van AH La Trappe Tri- pel en Dubbel ver- koopt, een vol, bitter- zoet bier van hoge gis- ting. Het gist na op fles, net als andere trappist- en abdijbieren en Bel- gische specialiteiten als Duvel. Die bieren zijn wel op dronk, maar je moet de flesjes even laten rusten en voor zichtig uitschenken. Nederlanders denken soms dat het bezinksel niet drinkbaar is. On- zin. In Belgie wordt het vaak in borrelglaasjes geschonken in de over- tuiging dat het spul, waar biergist in zit, de spijsvertering bevor- dert.' Tekst en uitleg AH geeft net als op de wijnafdeling tekst en uitleg over elke soort bier door middel van schapstickers. Zes fei- ten staan er op een rij de brouwerij, land van herkomst, biertype, korte smaaktypering, alcoholpercentage en aanbevolen drinktem- peratuur. mder Bi West-Duitsland Denemarken ALLIANTIE VAN BIERTAPPERIJEN Zo'n 40 cafe's vormen samen de 'Alliantie van Bier-Tapperijen'. Het zijn f raai ingerichte zaken met namen als't Pumpke, De Rooie Cent en De Mug. Een kastelein mag het schild van de Alliantie niet zo maar ophangen. Wie lid wil worden moet 50 bieren in huis hebben, waarvan vijf op tap. Voor de meeste leden is dat kinderspel, maar Bierlokaal Louis d'Or in Breda spant de kroon met 360 soorten! Iniichtingen: 01180 - 14851 of Postbus 10566,1001 EN Amsterdam. AllerHande 57 L rEN Weiss AMBER Li

Allerhande | 1989 | | pagina 59