Begrijpt u nu waarom de Greenfields biefstukjes zo mals zijn? Deze foto is genomen in Noord-lerland. 't Lijkt wel of daar, te midden van die glooiende maar eens in de winkel aan ddn van onze slagers vragen; die weten er alles van. Die kunnen u trouwens ook heel goed helpen hellingen, de tijd heeft stilgestaan. En als u die weilanden wat bij de keuze van 't vlees. Want behalve Greenfields blefstuk beter zou kunnen bekijken, zou u zien dat dit ook werkeiijk zo is. hebben we ook Greenfields kogelbiefstuk rosbief, bieflappen, steaks en pepersteaks. Hoe en Die weilanden liggen er nog precies zo ongerept bij als eeuwen geleden. Dat wil zeggen: in die weilanden groeit niet - zoals bij ons - voornamelijk gras. Tussen dat gras groeien nog volop andere wilde planten en kruiden. Denk aan rol- klaver, weegbree, zuring of watermunt De koeien die daar lopen, eten dus niet alleen maar gras. Bij iedere hap gaat er een tong vol van die planten en kruiden mee naar binnen. Begint Albert Heijn nostalgische trekjes te hoelang u die moet braden of grillen, zullen onze slagers u precies vertellen. U weet toch wat een kogelbiefstuk is? Dat is een biefstuk gesneden ult de kogel. En die zit in het dikke deel van de bovenbil. Kogelbiefstuk is wat duurder dan biefstuk, maar het is dan ook wat zachter. U zult zien dat er hier en daar wat vetadertjes door het vlees heen lopen. (We noemen dit ook wei marmering.) Daar moet u niet van schrikken. vertonen? Om de drommel niet Die kruidige weilanden hebben alles te maken met een betere kwaliteit vlees. Ons Greenfields vlees - want daar hebben we het over - is beduidend malser en voller van smaak En dat komt voor een belangrijk deel door die "wjlde" weilanden. Natuurlijk heeft het ook te maken met het koeieras dat de leren daar fokken. Met de verhouding tussen bot en vlees. Enfin, als u daar wat meer over wilt weten, moet u dat Integendeel, die vetadertjes komen de smaak juist ten goede. En in de braadpan smelten ze als sneeuw voor de zon. Dus u ziet het: van weiland tot winkel doen we ons best om een mals stukje vlees bij u op tafel te krijgen. En nog een tip: laat rosbief na het braden tien minuten rusten in aluminiumfolie alvorens het aan te snijden. De vleessappen verdelen zich dan, zodat de buitenste randen minder droog worden. cn AllerHande 53

Allerhande | 1989 | | pagina 55