i1 f- PRAKTISCHE TIPS GEHAKT MOOI VERPAKT Heeft het vlees geen kleurtje nodig, dan is de magnetron erg geschikt. Zo kunt u uitstekend vlees, en met name kipfilet, pocheren in de magnetron. Gepocheerde kip Wrijf de kipfilet in met magnetron- kruiden en leg de filet op een bord en dek het af met plastic folie. Dan laat u de kipfilet in de magnetron op de helft van het vermogen (300-350 Watt) gaar worden. Reken op ca. 3 minuten per 100 g. Ook vlees dat u als vulling in bij voorbeeld een ra gout gaat gebruiken, kunt u op deze manier snel gaar laten worden. Een kleurtje uit de trucendoos Het voordeel van vlees bereiden in de magnetron is dat u geen vet hoeft te gebruiken. Dat er dan geen mooi bruin korstje rond het vlees zit, kunt u wel een beetje verbloemen. Bij voorbeeld door het vlees in te wrij- ven met sojasaus (varkensvlees, kip, biefstuk) of tomatenketchup (ham burgers). Ook paprikapoeder en shoarmakruiden geven vlees wat kleur. U krijgt het effect van een ge- paneerd korstje als u het vlees door verkruimelde chips, com flakes of geroosterd broodkruim rolt. Met bruiningsschaal wel een bruin korstje Met een speciale bruiningsschaal krijgt het vlees wel een bruin korst je. U zet zo'n schaal enkele minuten leeg in de magnetron tot hij goed heet is. Dan legt u het vlees erop en bereidtdit verder in de magnetron. Door de warmte die de schaal af- geeft wordt het vlees dichtge- schroeid en bruin. Een bruinings schaal kost rond de J100,-, in spe- ciaalzaken. Nieuw: magnetronkruiden van het AH-huismerk Sinds kort heeft Albert Heijn zijn kruidenassortiment uitgebreid met magnetronkruiden. Deze kruiden ge ven het vlees een lekker kruidige en goed afgeronde smaak en zorgen er ook voor dat het vlees er mooi bruin uitziet. Er zijn drie smaakmelanges: - magnetronkruiden voor varkens vlees; een kruidenmix die is samen- gesteld uit o.a. kerrie, selderijzaad, ui en knoflook. - magnetronkruiden voor rundvlees, een melange van tuinkruiden, peper en knoflook, - magnetronkruiden voor kippevlees, waarin onder andere paprika, ui en knoflook te proeven zijn. De nieuwe kruidenmixen zijn samen- gesteld uit natuurlijke grondstoffen. Er is uitgegaan van een E-nummer- vrije receptuur (er zijn dus geen kleurstoffen of smaakversterkers aan toegevoegd). KOOL-GEHAKT- ROLLETJES MET PAPRIKASAUS Bereiden: Koolblade- ren wassen en met aan- hangend water losjes in een schone theedoek wikkelen. In de magne tron de koolbladeren in ca. 2 minuten op vol vermogen (600-700 Watt) soepel laten wor den. Uit magnetron theedoek meteen openslaan. Sjaiotje pel- len en fijnsnipperen. Paprika en ham in heel kleine stukjes snijden. In kom gehakt vermen- gen met sjalot, (4 deel van paprika, ham, ge raspte kaas, 1 eetlepel gezeefde tomaten, zout en peper. Dikke nerven wigvormig uit koolbla deren snijden. Gehakt- mengsel over koolbla deren verdelen. Zijkan- ten van koolbladeren over gehakt vouwen. Koolbladeren tot pak- ketjes opvouwen en met sluitkant naar be- neden naast elkaar in een glazen ovenschaal leggen. Intussen in kom met je rest van ge zeefde tomaten, rest van paprika, bouillon poeder en paprikapoe der door elkaar roeren. Over koolrolletjes schenken. Schaal af- dekken met deksel of plastic folie. In de mag netron koolrolletjes in ca. 8-10 minuten op vol vermogen door en door heet en gaar laten wor den. Lekker met maca roni, geraspte kaas en koolsalade. Zo ziet de bodem van een bruiningsschaal eruit. (2 personen) 6 grote en gave spitskool- of Chinese-koolbladeren, 1 sjaiotje, 1 rode paprika, 2 plakjes ham, 2CXD g rundergehakt, 2 eetlepels geraspte kaas, lWdl gezeefde tomaten, zout, peper, 2 theelepels bouillonpoeder, 2 theelepels paprikapoeder Bereidingstijd: ca. 25 minuten Prijs p.p.: ca. f 4,00 Bevat per eenpersoonsportie: 335 Calorieen vet 18 g - eiwit 31 g - koolhydr. 12 g AllerHande 45

Allerhande | 1989 | | pagina 47