O/I IBereiden: Lange vingers in een keu- kenmachine fijnmalen of in een plas tic zak doen en met een deegroller ver- kruimelen. In een pannetje de boter smelten, niet bruin laten worden. Boter en creme de cassis of limonadesiroop door lange vingerkruimels roeren. Springvorm (doorsnee 24 cm) invetten met olie. Lange vingermengsel over bo- dem verdelen en goed aandrukken. In koud water gelatine ca. 5 minuten laten weken. Intussen citroen uitpersen. 22 Bananen in dunne plakjes snijden. 1 Banaan in kleine stukjes snijden. Besprenkelen met 3 eetlepels citroen- sap. In zeef bosbessen laten uitlekken. In kom doen: creme fraiche, to liter slag- room en 100 g basterdsuiker. (1 eetlepel basterdsuiker bewaren.) Roommengsel stijfkloppen. In pannetje 2 eetlepels ci- troensap en 1 eetlepel water verwarmen. Gelatine goed uitknijpen en van het vuur af al roerende in het sap oplossen. Door creme fraichemengsel roeren. 3 In een kom doen: bosvruchtenyog- hurt, bosvruchtensaus en de helft van creme fraichemengsel. Goed door el- kaar roeren. Aan de rest van het creme fraichemengsel toevoegen: magere yog hurt, stukjes banaan en vanillesuiker. Door elkaar roeren. Yoghurtmengsels in ca. 15 minuten iets laten opstijven voor ze in de yorm te scheppen. 4% Deel van bosbessen over taartbo- dem in vorm verdelen. Bosvruchten- yoghurtmengsel erop scheppen en glad- strijken. Deel van banaanplakjes erop leggen. Banaanyoghurtmengsel erop scheppen en gladstrijken. 5 Rest van plakjes banaan als game- ring op taart leggen. Rest van bos bessen rond banaan leggen, zodat bloe- metjes ontstaan. In koelkast taart in ca. 4 uur laten opstijven. In kom to liter slagroom met 1 eetlepel basterdsuiker stijfkloppen. Overdoen in spuitzak met fijne kartelmond. Vlak voor opdienen taart garneren met toefjes slagroom. AllerHande41

Allerhande | 1989 | | pagina 43