3 In een kom doen: kwark, advocaat, 175 g witte basterdsuiker en het ge- latinemengsel. Goed door elkaar roeren. In een andere kom 'A liter slagroom stijfkloppen met de rest van de suiker. (1 eetlepel basterdsuiker bewaren.) Slag- room door het kwarkmengsel scheppen. 4Kwarkmengsel over de taartbodem verdelen en de bovenkant gladstrij- ken. Perzik-advocaatkwarktaart in ca. 4 uur laten opstijven. In een kom liter slagroom stijfkloppen met 1 eetlepel basterdsuiker. Overdoen in spuitzak met fijne kartelmond. Rand van springvorm verwijderen. Bovenkant van taart game- ren met perzikschijfjes. Toefjes slag room erop spuiten. Garneerchocolaatjes in toefjes slagroom steken. Advocaat-kwarktaart met perzik IBereiden: Bastognekoeken in de keu kenmachine fijnmalen of in een plas tic zak doen en met de deegroller ver- kruimelen. In een pannetje de boter smelten, niet bruin laten worden. Boter en 2 eetlepels abrikozenjam door de bastognekruimels roeren. Springvorm (doorsnede 24 cm) invetten met olie. Koekmengsel over de bodem verdelen en goed aandrukken. 2 In een kom met ruim koud water ge latine ca. 5 minuten weken. Intussen in zeef perziken laten uitlekken. Helft van perziken in kleine stukjes snijden en andere helft in mooie dunne schijfjes snijden. In kom perzikstukjes vermen- gen met 2 eetlepels abrikozenjam. Over taartbodem verdelen. In een pannetje het sinaasappelsap verwarmen. Gelatine goed uitknijpen en al roerende van het vuur af in het hete sap oplossen. AllerHande 37

Allerhande | 1989 | | pagina 39