NA HET SURFEN LEKKER MIX DUBBELEN gebruiken? Is een produkt na de houd- baarheids- datum niet meer goed? Het is wettelijk ver- plicht een T.H.T.-da- tum ('tenminste houd- baar tot') op verpak- kingen te vermelden. Alleen wanneer een produkt langer houd- baar is dan iy2 jaar hoeft dit niet. De T.H.T.-termijn is aan strenge regels gebon- den. U kunt er eigenlijk altijd verzekerd van zijn dat de produkten tot aan die datum goed zijn. Nu hoeft het ver- strijken van de T.H.T.- datum niet per se te be- tekenen dat het pro dukt niet meer goed is. Integendeel, het kan nog in prima staat ver- kerea Het is niet aan te geven welk produkt wel en welk niet te ge- bruiken is na de houd- baarheidstermijn. Dit hangt helemaal van het produkt zelf af. In het algemeen kunt u stel- len dat na het over- schrijden van de THT- datum de meeste pro dukten langzaam in kwaliteit (bij voorbeeld smaak en structuur) achteruit gaan. Op on- verpakte produkten, zo- als kaas van het mes, hoeft geen datum te worden vermeld. Bij dit produkt is de kwali teit duidelijk zichtbaar en door de grote om- loopsnelheid altijd vers. Blijft AH kleurstoffen In verband met de ver- ontrustende berichtge- ving over bepaalde in voedsel gebruikte kleurstoffen hebben wij contact opgenomen met onze huismerk le- veranciers. Op dit mo ment wordt er gezocht naar vervangingen voor de synthetische kleurstoffen of naar de mogelijkheid om som- mige kleurstoffen weg te laten. Voor het kleu- ren van aardbeienyog- hurt is al een andere kleurstof gevonden. Hierbij is erythrosine vervangen door bieten- rood, een natuurlijke kleurstof. AH-pizza's kunnen wel in de koekepan ANDRELON EN ER VERZORGD UITZIEN, Als trouwe klant van AH zou ik graag meer willen wetenoverde houdbaar- heid van bepaalde pro- dukten. Op heel veel pro- dukten staat een houd- baarheidsdatum vermeld. Nu kan ik bij voorbeeld bij melkprodukten wel zien ofzenoggoedzijnof niet, maar bij produkten als verpakte kaas, gevulde speculaas, thee, rijst enz. heb ik daar moeite mee. Ik vraag me dus af hoe het met het begrip houd- baarheid zit. Kan je le- vensmiddelen na het ver- strijken van de houdbaar- heidsdatum nog opeten, en zo ja, hoelang daarna? Overigens wordt er bij kaas van't mes helemaal niet over houdbaarheid gesproken. MS. TEO. AHA! In de Consumentengids las ik een artikel over de schadelijke kleurstoffen tartrazine en erythrosine, die in diverse landen al verboden zijn. Nu weet ik dat u alle gebruikte kleur stoffen op het etiket van produkten vermeldt, maar niet de levensmiddelen met bovengenoemde kleurstoffen uit het assor tment neemt. Er zullen toch wel onschadelijke al- tematieven voor zijn? Ik zou graag van u willen ho- ren of u produkten met deze schadelijke kleur stoffen niet uit uw assorti- ment kunt halen, zodat we weten dat we verant- woord bij AH kunnen ko- pen. MEVR.J.M.W. TEL Hierbij wil ik reageren op de 'pizza-kwestie' in het februari-nummer van Al- lerHande. Ondanks het feit dat ik niet in het bezit ben van een oven, geniet ik toch van de AH-pizza's. Hiervoor neemikeen grote koekepan, waarvan ik de bodem dun met bo- ter besmeer, leg de pizza erin en een groot alumi- SportActieConcentratieEn lekker onder de douche. Om er dan weer verzorgd uit te zien. Andrelon Mix Dubbel is shampoo en douche ineen. PH neutraal. Voor elk haar- en huidtype. Dus dubbel plezierig. Andrelon Mix Dubbel. In "Wild Red", "Exotic Yellow", en "Fresh Blue". 68 AllerHande

Allerhande | 1989 | | pagina 68