HET GEZONDE GENAK VAN HET Het succes van AH's voorverpakte verse rauwkost en gemengde sla kan maar in een richting wijzen: de trend naar gezonde en lichtere voeding begint wortel te schieten. Omdat AH graag verder wil op de ingeslagen weg, wordt er hard gewerkt aan de introductie van saladebuffetten Een fraai voorbeeld van deze nieuwste ontwikkeling vindt u in AH's winkel van de toekomst in Tilburg. Het saladebuffet is een uit Amerika overgeno- men idee. Daar is de saladbar al lang geen trend meer. Eerder een niet meer weg te denken onderdeel van de supermarkt, een in- stituut. Hier zijn we nog niet zo ver. Behalve in Tilburg, waar AH's winkel van de toekomst al zo'n su- pergezonde afdeiing in huis heeft. Het idee is daar zo aangeslagen dat het de stoutste ver- wachtingen overtrof. En dat is niet zo gek eigenlijk. Het salade buffet haakt in op de behoefte aan gezonde verse voeding, maar past ook perfect bij AH's filosofie: de beste kwaliteit voor een re- delijke prijs, en: in elke hoeveelheid, ook de kleinste. Vijftien soorten knapperig vers Stel u voor: een groot vrijstaand koelmeubel dat oogt als een gehal- veerd reuzenstokbrood. 't Is precies op de goede hoogte, zodat grijpgrage kinderhand- jes nergens bij kunnen. Ietwat verzonken in een forse laag ijsflin- ters staan kraakhel- dere kommen boorde- vol lekkers. Vijftien soorten groente zijn er. Knapperig vers. Ge- wassen en gesneden. Kiezen maar, uit ver- schillende soorten sla, drie kleuren paprika, radijs, rettich, bleeksel- derij, wortel, prei... Ieder stelt z'n eigen sa- lade samen. Of kies een van de zes kant-en-klare soorten rauwkost. Witlofsalade bij voorbeeld. Maar er is ook fruitsalade met aardbeien en plakjes kiwi. Kleine beetjes zijn geen probleem. Al- les kan. De klant kiest, weegt en prijst, net als op de groente- en fruit- afdeling van alle an- dere AH-winkels (voor het hele saladebuffet geldt een prijs: f 1,25 per 100 gram). SALADEBUFFET Groenten, fruit en rauwkost blijven knapperig vers in glazen bakken die in een laag ijs staan

Allerhande | 1989 | | pagina 54