m\ w\ I eenPak m& ineenf'es? I Is koffiemelk i ^Jk goedkoperdar S.v.p. betere vermelding toegevoegde middelen Het is wettelijk ver- plicht om alle ingre- dienten van een pro- dukt op de verpakking te vermelden. De toe gevoegde hulpstoffen moeten met een groepsnaam worden aangeduid, zoals con- serveermiddelen, kleur-, geur- en/of smaakstoffen. Het ver melden van een E-nummer is nog niet verpiicht. Albert Heijn streeft er echter naar om ook de E-nummers op de verpakking van huismerkartikelen te vermelden. Bij conser- veermiddelen en kleur- stoffen gebeurt dit al. Het duurt alleen nog even voordat op alle produkten ook alle E-nummers vermeld zullen zijn. Nieuwe pro dukten krijgen nu een ingredientenlijst met vermelding van E-nummers. Bij be- staande produkten wachten we tot de ver pakking wordt ver- nieuwd. Zoals gezegd is het verpiicht om de eventuele aanwezig- heid van conserveer- middelen op de verpak king te vermelden. Wanneer er dus geen conserveermiddelen op een produkt worden vermeld, kunt u er van uitgaan dat deze ook niet aanwezig zijn. Al bert Heijn is overigens geen voorstaander van het op de verpakking vermelden van de zin- snede 'geen conserveer middelen toegevoegd'. Dit zou namelijk de in- druk kunnen wekken dat conserveermidde len slecht zijn. Dit is echter niet het geval! In de eerste plaats be- staan er veel natuur- lijke conserveermidde len, zoals zout en sui- ker. Bovendien zijn conserveermiddelen vaak nodig om snel be- dervende produkten langer houdbaar te ma- ken. Zonder conser veermiddelen zouden vele van deze produk ten juist schadeiijk zijn voor de gezondheid. Halfvolle koffiemelk in kartonnen pakken is niet goedkoper dan halfvolle koffiemelk in flessen. Het is ook een beetje Iastig te zien, omdat flessen en pak ken niet van dezelfde maat-eenheid uitgaan. Een fles bevat een halve liter koffiemelk en kost f 1,65. Een pak koffiemelk echter be vat 500 gram 0,464 liter) en kost f 1,55. Als we de prijs van een pak dan omrekenen naar een halve lifer, dan zou dat f 1,67 zijn, en dat is 2 cent duurder dan per fles. Er zijn ook flessen halfvolle koffiemelk met een inhoud van 1000 gram voor f 2,79. In vergelijking met 2 pakken van 500 gram (die samen J 3,10 kos- ten) is dat J 0,31 goed koper. Geen zout in pure en extra bittere chocolade Biotex introduceert een nieuwe oplossing voor een bekend probleem bij wassen op lage tempera- turen: Biotex Vlekkendepper. Voordat de was de machine ingaat, eerst even deppen, direct op de vlek. Biotex dringt diep in de vlek en is daardoor zeer effecrief. Het werkt biologisch, is handig en zeer zuinig in gebruik. Biotex Vlekkendepper is volkomen veilig voor alle textielsoorten en natuurlijk fosfaatvrij. BIOTEX VLEKKENDEPPER WERKT TER PLEKKE OPDE VEEKKEN. Onze dochter heeft een voedselallergie voor be- paalde toegevoegde stof- fen (additieven) en aange- zien ze daarom zeker niet alles kan eten vroeg ik me af of u niet wat vollediger kan zijn betreffende de toegevoegde middelen op de verpakking. Vaak kan ik produkten niet kopen, omdat er niet op de ver pakking staat wat erin zit. Is het nu niet mogelijk om dit wel te doen, zodat het voortaan duidelijk is wat ikwel en niet kan kopen. MEVR. T.B. Z. TEG. Ikvraag me af waarom de halfvolle koffiemelk van AH in een pak goedkoper is dan in een fles. Uit mi- lieuvriendelijke overwe- gingen geef ik de voor- keur aan flessen. MEVR.UP.-G. TES. In verband met mijn na- triumarmedieethebik een vraag over de choco lade bij AH, o.a. de Deli- cata chocoladetabletten. Ik heb wel eens gehoord 76 AllerHande

Allerhande | 1989 | | pagina 76