GUN EN GLANS IN DE KEUKEN Zo leuk is het schoonmaken van de keuken ook weer niet. Daarom is het plezierig dat er tegenwoordig zoveel middelen zijn waarmee u heel snel glim en glans in de keuken tovert. We zetten ze even op een rij - met wat praktische tips. met een sterk werkend reinigingsmiddel. De Brillo ovenreiniger is een spuitbus met drijf- gassen die CFK-vrij zijn, dus niet schadelijk voor het milieu. Uitgebreide keuze voor de vloer Tegel- en vinylvloeren maakt u het beste re- gelmatig schoon door ze te dweilen met een sopje van een allesrei- niger en ze na te doen met schoon water. Een extra intensieve behan- deling geeft u de vloer met een van de spe- ciale vloeronderhouds- produkten voor plavui- zen en vinylvloeren die bij Albert Heijn ver- krijgbaar zijn. De vloer wordt schoon en glan- zend zonder uitwrijven. Bovendien geeft zo'n middel extra bescher- ming tegen vocht en vuil. Een parfum voor de keuken Alle schoonmaak-acti- viteiten ten spijt blij- ven er in de keuken al- tijd plekjes die nooit echt fris ruiken. Bij de afvalemmer en in het gootsteenkastje bij voorbeeld. Een lucht- verfrisser is dan een goed idee. Wekenlang ruikt het prettig naar dennen, lavendel, serin- gen of korenbloemen (Brise Continu verfris- ser). Er is ook een re- gelbare verfrisser (Brise Cocoon), waar mee u zelf bepaalt wanneer en hoeveel er verfrist moet worden. Fris en schoon is de keuken op z'n best en voor u het prettigst om in te werken. Maar de keuken is ook het ge- deelte van het huis dat wat schoonmaken be- treft de meeste aan- dacht vraagt. Koken doet u doorgaans elke dag en waar gekookt wordt, ontstaan vet en vuil. Met stoffen en zui- gen redt u het niet; vet blijft dan rustig zitten. Uren schrobben, schu- ren en boenen is uit de tijd en gelukkig ook niet meer nodig. Want voor het schoonmaak- werk in de keuken staan er allerlei effec- tieve, snel werkende produkten tot uw be- schikking. U vindt ze bij Albert Heijn. vlakken. Voor het ge- bruik van een snelreini- ger zijn er talloze han- dige doekjes en spons- jes voor handen (bij voorbeeld het nieuwe AH-huishouddoekje). U kunt de snelreiniger ook goed op keukenpa- pier gebruiken. Een wat duurdere methode misschien, maar wel heel comfortabel en hy- gienisch. Hardnekkig vuil te lijf Soms is er hardnekkig vuil dat voor een zachte aanpak niet wil wijken. Aanbaksels bij voorbeeld. Dan zullen er schuurmiddelen aan Allesreiniger en snelreinigers De grote afwasbare pervlakken, zoals vloe- ren, (tegel)wanden en kastdeurtjes, kunt u prima schoonmaken met een allesreiniger (Albi, Andy, Ajax). Zo'n middel lost u op in wa ter en als u het sop tij- dig vemieuwt en het oppervlak nadoet met schoon water, laat het geen strepen of vlek- ken achter. Een snellere manier van schoonmaken is het gebruik van een snelreiniger (Spidi). Dit geconcentreerde middel past u onver- dund en rechtstreeks toe. Het laat nooit vet- vlekken of strepen ach ter. Heel effectief voor met name vertikale te pas moeten komen. Bij AH vindt u ze in vloeibare (Albi, Jif) en in poedervorm (Vim). Bovendien zijn er schuursponsjes: schuurdoekjes en reini gingsmiddel in een (AH-schuursponsje, Brillo). U maakt zo'n sponsje even nat en dan weekt de zeep die erin zit het vuil los. Het schuren doet de rest. Een goed idee voor aangekoekte pannen en kranen met kalkaan- slag. Speciale ovenreiniger De oven is ook zo'n on- derdeel van de keuken waarin vet en vuil be- hoorlijk hardnekkig aanwezig kunnen zijn, in de vorm van suiker- en gebakaanslag bij voorbeeld. Makkelijk en doeltreffend krijgt u dit soort aanslag weg met een speciale oven reiniger (Brillo oven reiniger, spray). Leest u wel van tevoren even de gebruiksaanwijzing, want het maakt ver- schil of u vetresten of suiker- en gebakaan slag wilt verwijderen. Ook moeten voorzor- gen genomen worden, omdat u te doen hebt AllerHande 75

Allerhande | 1989 | | pagina 75