VOOR 2EGT. Aan Groepskalfsvlees kunt u al meteen zien dat't komt van kalveren die een beter leven hebben gehad. Het vlees is niet wit, maar lichtrose, en steviger van structuur. Maar kalfsvlees mag niet zomaar 'Gegarandeerd Groepskalfsvlees' heten. Lees maar eens hoe dat gaat. Kalfsvlees, dat kun je rustig bij Al bert Heijn kopen. Zonder je schuldig te voelen over de leefsomstandighe- den waarmee het dier te maken heeft gehad. Bij Albert Heijn koop je namelijk Gegarandeerd Groeps kalfsvlees. Dat wil zeggen: vlees van kalveren die een beter leven achter de rug hebben dan de zogenaamde box-kalveren. Steeds krachtiger klinken de protes- ten om ons heen en de roep om meer diervriendelijk geproduceerd vlees wordt groter. Bijna twee jaar gele- den speelde Albert Heijn daar al op in, door - na lange tijd intensief on- derhandelen met de leverancier - in alle AH-winkels alleen nog maar Ge garandeerd Groepskalfsvlees aan te bieden. Waarom Gegarandeerd Groepskalfsvlees? Het traditionele box-kalf was gehuis- vest in individuele, smalle boxen, waarin het dier zich niet kan keren. Bij groepskalveren is dit duidelijk anders. Het groepskalf is in de eerste tijd van z'n leven individueel gehuisvest, in verband met noodzakelijke be- scherming tegen infecties. Daama komt het in een groep van tenminste vijf dieren, in een ruimte waarin het een zekere bewegingsvrijheid heeft (keren, iopen) en waarin het contact met andere dieren kan maken, zoals een 'kuddedier' dat graag wil. In die ruimte moet genoeg daglicht aanwe- zig zijn, zodat de dieren elkaar ook kunnen zien. Behalve melk krijgen de kalveren ook elke dag steviger voer. De kalvermester van AH heeft er- voor te zorgen dat het groepskalf geen bloedarmoede heeft. Dat gaat zeifs zo ver, dat er exacte eisen zijn gesteld aan het ijzergehalte in het bloed. Kortom: het groepskalf leeft in een situatie die beter aansluit bij natuur- lijke omstandigheden. Dat komt het welzijn en de gezondheid van het dier ten goede. Stichting zorgt voor strenge controle Groepskalfsvlees betekent dus een aanzienlijke verbetering. Maar we spreken van Gegarandeerd Groeps kalfsvlees. Albert Heijn vindt name lijk dat de consumenten recht heb ben op zekerheid. Daarom zijn strikte bepalingen in het leven geroe- pen waaraan een kalvermester zich te houden heeft, wiilen zijn dieren als groepskalveren worden aangemerkt. En daarom ook zal er een streng controlesysteem worden ingevoerd, onder verantwoording van de in op- richting zijnde Stichting Groepskal veren Controle. GROEPSKALFSVLEES DE NIEUWE LICHT TINTELENDE YOGHURTSODA upHT TINTELENDE YOGHURTSODA 20% magere yoghurt) 64 AllerHande

Allerhande | 1989 | | pagina 64