DAGVERSE VIS, PANKLAAR BIJ AH s AH heeft veel vis in huis, zowel diepvriesvis als conserven, maar dagverse vis, zo uit zee, was er nog niet. Dat verandert. Sommige AH-winkels beschikken al over een bedieningsafdeling, andere bieden panklare verse vis aan in een gekoelde zelfbedieningsvitrine. Het begin is er. In bijna twintig winkels verspreid over het land. Misschien heeft u hem al gezien: de grootste koekepan van Neder- land. Dan bent u al in een van die twintig AH- winkels geweest. Die koekepan met een doorsnede van bijna een meter is speciaal voor AH vervaardigd en maakt een toumee langs alle nieuwe visaf- delingen van AH om het lekkerste nieuws van AH kracht bij te zetten. AH experimenteert al een paar jaar met de verkoop van verse vis. Een paar winkels kre- gen een complete, am- bachtelijke bedienings afdeling, waar mede- werkers met het Vakdi- ploma Vis de dagelijks vers aangevoerde vis schoonmaken, fileren - desgewenst - bakken. Voor andere winkels laat AH de vis elders schoonmaken. Som mige verkopen die schone vis in een spe- ciale bedieningsafde ling, in andere wordt ze panklaar verpakt en via de koeling ver- kocht. Goed nieuws dus voor visliefhebbers die te weinig vis eten naar hun zin, omdat ze het - vooral op doorde- weekse dagen - te veel werk vinden om zelf vis schoon te maken. Oudere mensen draaien daar hun hand niet voor om, maar de jongere generatie vindt het in het algemeen niet de leukste keu- kenklus. Het is even wennen. Misschien is het ook een vreemd idee: panklare vis in de koeling. Maar waarom eigenlijk? Als het om vlees gaat, is panklaar heel gewoon, sterker nog: razend populair. Vis: vers en lekker snel klaar Als het aan AH ligt gaat het met vis de- zelfde kant op: elke dag vers, maar net zo simpel klaar te maken als een schnitzel of een tartaartje. Vis is licht verteerbaar, bezit een hoge voe- dingswaarde en zorgt voor een gezonde va- riatie in het menu. Je kunt er alle kanten mee op: bij de brood- maaltijd, als voorge- recht, hoofdgerecht of snack. Vis voelt zich bij alle maaltijden thuis. De Engelsen eten zelfs gerookte vis bij het ont- bijt! Vis is een wel- kome afwisseling. Voor iedereen die het stukje vlees af en toe wil overslaan of gewoon van variatie houdt. Het liefst zou AH met- een in alle winkels verse vis gaan verko pen, maar dat kan niet. Een visafdeling vraagt ruimte en vakkundige medewerkers. Achter de schermen moet vis schoongemaakt kunnen worden, er zijn spe- ciale koelvitrines nodig en in winkels waar ook gebakken wordt, moet bakapparatuur komen, maar ook een degelijke afzuiginstallatie. Hoe lekker gebakken vis ook ruikt. De klanten van AH hebben de keuze Kortom de experimen- teerfase is nog niet voorbij. En: het idee moet aanslaan, Maar als de klanten blij blij- ken te zijn met dit nieuwe initiatief van Albert Heijn, verkopen de meeste winkels over twee jaar dagverse vis. Een afdeling met verse vis, nu al in twintig AH-winkels AllerHande 37

Allerhande | 1989 | | pagina 37