De rijke smaak van onze Mokka-koffie wordt geboren op de zinderende hellingen van het Ethiopische Hoogland. Albert Heijn. Per traditie gebrand op koffie-kwaliteit. 6ft E 0 F In onze winkels kunt u kiezen uit verschillende soorten huismerk- koffie. Niet iedereen heeft nu een- maal precies dezelfde smaak Er is trouwens niets tegen om af en toe wat met koffie te experimenteren en een andere soort uit te proberen. Er is zelfs een heleboel voor. Afwisseling is aangenaam voor de tong. Zeker als u die afwisseling zoekt bij ons huismerk Toppunt van genieten. Maar misschien wilt u, als u een keer onze Mokka-koffie geproefd hebt, wel nooit meer iets anders! Want onze Mokka-koffie is "de koffie onder de koffies." Voor de ware.koffieliefhebber het A. WA toppunt van Imi&mfci genieten. Om te weten te komen waar- in het bijzondere van onze Mokka-koffie zit, moeten we een lange reis onderAemen. Een avontuurlijke reis die ons voert naar de berg- gebieden van Costa Rica en Guatemala in Midden Amerika. En vooral naar de tropische hellingen van het Ethio pische Hoogland in Afrika. De koffie-eredivisie. Elke koffie die u in de winkel koopt, bestaat uit een menging van ver schillende soorten bonen. Het raf- finement van de menging en de kwaliteit van de bonen bepaalt voor een groot deel de smaak van de koffie. Bij onze Mokka-koffie is die kwaliteit de top. In de eerste plaats zijn alle bonen zogenaamde "Arabica's". Arabica is, van de ver schillende soorten die koffie kent, de soort die als de beste bekend staat. De eredivisie in koffie- bonen. Maar bovendien zijn het gewassen Ara bica's. Dat wassen slaat op een natte behande- lingsmethode, waarbij de koffiebessen van hun buitenste schil worden ontdaan. De natte be- werking doet de kwa liteit van de boon nog eens extra goed. De Arabica's van onze Mok ka-koffie komen uit Costa Rica en Guatemala. En daar is nog een heel bijzondere Arabica aan toegevoegd, van de soort Ethiopie Sidamo. In de eredivisie de onbetwistbare beker- houder. Het summum. Ethiopie Sidamo. In Ethiopie heeft de wieg ge- staan van alle koffieplanten van de wereld. En nog steeds is koffie het belangrijkste exportprodukt van dit warme land. Circa 90% van de koffie groeit er in het wild, op de hellingen van het Ethiopische Hoogland. En daar, ten Noord Westen van Addis Abeba, waar de Blauwe Nijl door het landschap kronkelt, wordt de Sidamo geoogst. ira I -J kio^a-Z. "fr En verder. Het spreekt vanzelf dat onze eigen koffiemelangeurs en -branders die kostelijke oogst met de grootste zorg verder behandelen. Om ertoe bij te dragen dat onze Mok ka-koffie, die voile, die rijke, die zachte en toch pittige smaak krijgt die hem zo bij- zonder maakt. Maar dat is weer een heel ander verhaal. Misschien vertellen we dat verhaal een volgende keer. Voor nu hebt u even rust verdiend. Bijvoorbeeld bij een geurig kopje koffie. Wat dacht u van een kopje AH Mokka-koffie? r at'ti I0JAM J Jl hutemerk

Allerhande | 1989 | | pagina 2