A L L E R L E I Alcoholvrije wijn met goede wijn- smaak Snel klaar met Uncle Ben's rijstschotels Nu al kaarten voor TV-actie 'Dierenbingo' bij AH Boekje over het bewaren en invriezen van levens- middelen I UMBURG <s>m -v- Voor mensen die graag een wijntje drinken, maar geen of minder alcohol willen gebruiken, is er sinds kort een prima al- ternatief. Bij AH kunt u Schloss Kronenburg ko- pen, een alcoholvrije, witte wijndrank uit Duits- land. Dewijn is licht mousserend en lijkt qua smaak het meest op een iets zoete Duitse wijn. Schloss Kronenburg is ge- maakt op basis van witte wijn, waaraan de alcohol is onttrokken. Vervolgens zijn er druivemost (druive- sapdat nognietgegist is) en mineraalwater aan toe- gevoegd. De prijs van een fles van 0,75 liter is f 4,95. Helemaal nieuw op de markt, en ook bij AH, zijn de zogenaamde rijstscho tels van Uncle Ben's. Dit is een snelkook-rijst met sausmix, waarmee u in tien minuten rijst-met- sausoptafel zet. Uncle Ben's laat u kiezen uit drie smaken: Broccolirijst in kaasgratin, Exotische rijst met curry en Rijst in roomsaus met champig nons. De bereiding van zo'n nieuwe rijstschotel is heel eenvoudig: zakje sauspoe- der en de rijst met 350 ml water vermengen, tien mi nuten zachtjes koken en u hebt een snelle rijstscho tel voor 2 a 3 personen. Het is geen complete maaltijd: u moet er vlees en groente bij geven. Nieuw zijn ook de rijst- builtjes van Uncle Ben's, die u met zakje en al kookt 10 Minuten rijst. De builtjes zijn gemaakt van geperforeerd, door- zichtig plastic. Na het ko ken en uitlekken knipt u ze open en u hebt mooie, droge rijst. Niet alleen snel op tafel, maar ook snel met de afwas want de rijstbuiltjes hebben het voordeel dat er geen rijst- korrels achterblijven in de pan. Een pak bevat twee rijstbuiltjes a 125 gram. De rijstschotels kosten f 2,99 per pak en de 10 Minuten Rijst f 1,99. Op dinsdag 4 juli start de TROS een nieuwe TV-ac tie, Dierenbingo, waarvan de opbrengst is bestemd voor de Nederlandse Ver- enigingtotBescherming van Dieren. Dierenbingo zal worden gepresenteerd door Linda de Mol en wordt op acht achtereen- volgende dinsdagavonden om 20.30 uur op Neder- land 2 uitgezonden. Als televisiekijker kunt u meedoen door bij Albert Heijn een of meer Dieren- bingokaarten te kopen. Op deze bingokaarten staan verschillende dierfi- guren afgebeeld. Wie een bingokaart heeft met in alle zeven rijtjes alle die ren in de juiste volgorde, wint de hoofdprijs van f 25.000,- (belastingvrij). Die juiste volgorde wordt bepaald door de volgorde waarin de drie 'dieren- teams' in de zeven rondes van elk televisiespel eindi- gen. Naastde hoofdprijs zijn er nog andere geld- prijzen te winnen:500,— voor zes goede rijtjes, f 25,-voor vijf goede rijtjes en f 100,- voor een goed verticaal rijtje. Men- sen die geen prijs hebben, krijgen een herkansing en kunnen meespelen voor de nieuwe Ford Fiesta. Met de opbrengst van Die renbingo wil de Neder landse Vereniging tot Be- scheming van Dieren een voorlichtings- en klachten- centrale oprichten. Daar kan dan iedereen terecht met allerlei vragen over de verzorging van dieren. Nu wordt de Dierenbe- scherming dagelijksge- confronteerd met vele te- lefoontjes van mensen die problemen hebben met een huisdier. De Dieren- bescherming beantwoordt al deze vragen met veel zorg. Dit gaat soms ten koste van het gewone werk, het opkomen voor de belangen van alle huis- dieren en alle dieren in het boerenbedrijf. Als de actie voldoende geld oplevert, wil de Die- renbescherming boven- dien een computersys- teem installeren, waarin alle asieldieren van de bij de Dierenbescherming aangesloten asiels zijn opgenomen. Via de centrale computer kunnen danhuisdieren sneller bij mensen worden geplaatst, waardoor een grotere doorstroming in de asiels ontstaat. De bingokaarten kosten f 20,- per setje van acht stuks (voor alle uitzendin- gen). Een setje van vier stuks, voor delaatste vier uitzendingen, kost f 10,-. De losse kaarten kosten f 2,50 per stuk. Behalve bij AH zijn de bingokaar ten ook op de postkanto- ren verkrijgbaar. De Consumentenbond heeft het boekje Gezond koelen en vriezen uitgege- ven, waarin u alles kunt vinden over het goed hou- den en invriezen van alle levensmiddelen en over een zuinig en handig ge- bruikvan koel- en vriesap- paraten. Het boekje telt ruim 130 pagina's en bevat veel fo- to's, tabellen en tekenin- gen. Het geeft informatie over het bewaren (o.a. koelen en invriezen) van levensmiddelen, over koel- en vriesapparaten (met voor- en nadelen) en over energiekosten. Ten- slotte komen de meest voorkomende storingen aan deze apparaten aan de orde en wordt aange- geven wat u daardan kunt doen. Leden van de Consumen tenbond betalen f 12,50 voor het boekje en niet-le- den 20,-. U kunt het be- stellen door het bedrag over te maken op Post- banknummer 27874 on- der vermelding van 'Koe len en vriezen'. Telefonisch bestellen is ook mogelijk, via nummer 070-847847. Linda de Mol presenteert Dierenbingo AllerHande 23

Allerhande | 1989 | | pagina 23