A L L E R L E I Tik Tak koffie, rechtstreeks van de telers verpakte waterkers en veldsla bij AH Verse patates frites met een ouderwetse smaak Light voor in de koffie Cafeinevrije koffie met pittige smaak Nieuw: natuur- zuivere honing van zonnebloemen AH Kabeljauwfilet in portieverpakking LIGji light Naast de voorverpakte ge- mengdesla heeftAH nu twee nieuwe verpakte soorten in het assorti- ment opgenomen. Even vers en knapperig als u van de gemengde sla ge- wend bent. Er zijn nu ook veldsla, donkergroene sla met een fijne, iets pittige smaak, en waterkers, een soort die in Nederland nog niet zo bekend is. Wa terkers is mooi donker- groen en heeft een heel bijzondere, pittige smaak. Het telen van waterkers gebeurt in waterbassins met schoon stromend wa ter en daar komen geen bestri jd i ngsmiddelen aan te pas. Het is een zeer ge- zonde groente boordevol vitaminen en mineralen. Zowel veldsla als water kers kunt u op veel ma- nieren gebruiken: als rauwkost, verwerkt in al- lerlei salades, of als gar nering bij bij voorbeeld vlees. De waterkers en veldsla zitten in zakjes van 75 gram. Uvindtzein de koelvitrine bij de andere verpakte groenten. waterkers Bij de groente-afdeling kunt u nu bij AH nieuwe, verse patates frites vin- den met minder vet en meer smaak. Door een speciale voorbewerkings- methode met behulp van stoom zijn ze even snel klaaralsvoorgebakken frites, maar ze bevatten minder vet. Daardoor blijftde eigen smaak be- ter bewaard, ongeveer zo- alsuzevroegerzelfbak- te. De verse frites iiggen in de koelvitrine bij de an dere aardappelprodukten en zijn verpakt in zakken van 750 gram. Deze verse frites zijn wel beperkt houdbaar. Naast de gewone cafeinevrije koffie van HAG (nu HAG Classique) is er van dit merk nu een nieuwe koffie: Roblend. Nog steeds cafeinevrij, maar met een iets pittiger smaak en aroma. Een prima alter- natief als u van een ouderwets kopje krach- tige koffie zonder ca- feinewiltgenieten. Voor een pak Roblend van 250 gram betaalt u J 3,98. De laatste tijd is er steeds meer belangstelling voor koffiesoorten die recht streeks, zondertussen- handel, van boerencoope- raties worden betrokken. Dit systeem werkt in het voordeel van de bevolking in koffieproducerende landen. Hierbij aanslui- tend heeft AH nu ook kof fie die rechtstreeks van de telers wordt betrokken: Tik Tak koffie (Cafe Plata) - die exclusief door AH wordt verkocht. De koffie is van een uitstekende zil- vermerk-kwaliteit, en kost per 250 gram f3,98. Menkomel light, op plant- aardige basis, is nu bij AH verkrijgbaar in drie ver- pakkingsmaten. U hebt de keuze uit een pak van 500 gram, een zakje met 10 cups(90gram)en(sinds kort) een handig klein pakje van 200 gram. Ide- aal dus om precies op uw gebruik af te stemmen. Menkomel light bevat ruim 30% minder Calo- rieen. Lekker en toch gezond eten kan heel goed samen gaan. De gezondste (en lekkerste) produkten ko men vaak rechtstreeks uit de natuur. Honing is zo'n bekend na- tuurprodukt. Nieuw in het assortment van Albert Heijn is Mellona Zonne- bloemhoning. Deze honing is absoluut voor honderd procent na- tuurzuiver er zijn hele- maal geen andere produk ten of stoffen toegevoegd. De honing is mooi geel (net als de zonnebloem) en ietwat ondoorzichtig en vast van structuur. Daardoor gaat hetsmeren zonder knoeien en loopt de honing ook niet van de boterham. Dat maakt deze honing ook ideaal voor kinderen! De Meliona Zonnebloem' honing is verpakt in de bekende potjes van 450 gram. Nieuw van het Albert Heijn Huismerk is diep- vrieskabeljauwfilet zonder graat, die in vier deelblok- jes van 100 gram is ver pakt. U kunt dus precies de portie die u nodig hebt afnemen en het eventuele restant terugdoen in de vriezer. De deelblokjes kunnen ge- makkelijk van elkaar wor den losgemaakt en u hoeft dus niet meer vis te gebruiken dan u wilt. Een pak van deze nieuwe ka beljauwfilet in deelblokjes bevat 400 gram (dat is goed voor eenpersoons- porties). Nieuw is ook de voe- dingswaardewijzer die u op de verpakking aan- treft. AllerHande 23

Allerhande | 1989 | | pagina 23