TERRINE OF PAIE: GAAR ZONDER WATERBAD ROND OP DE T0N6 PRAKTISCHE TIPS Zelf een lekkere terrine of pate maken was altijd een enorme klus. Niet alleen vanwege het pureren, maar vooral omdat zo'n gerecht au bain-marie in de oven moet worden gaargemaakt. De magnetron maakt aan deze omslachtige manier snel een einde. Voortaan is het maken van een terrine of pate kinderspel. KIPPSTE Voorbereiden: Kipfilet in stukken snijden. In een keukenmachine kipfilet fijnmalen. Ei, slagroom, cognac, ci troenrasp, chilipoeder, tijm, zout en peper er- door mengen tot een egale massa. Op aan- recht stuk plastic folie van 40 x 30 cm uitsprei- den. Kipmengsel erop scheppen en in de lengte tot een ronde worst vormen. Folie er omheen wikkelen en aan de uiteinden stevig aandraaien. Uiteinden dichtknopen. Kip-worst op een bord in de mag netron op half vermo- gen (300-350 Watt) in 8-10 minuten gaar laten worden. Bord steeds een slag draaien. Laten afkoelen. Citroen in vier plakjes snijden. Bereiden: Plastic folie verwijderen en kippate in 8 plakjes snijden. Slablaadjes op 4 bord- jes leggen. Plakjes kip pate erop leggen. Gar- neren met citroen. Bij het bereiden van een terrine of pate in de magnetron moet u met een aantal zaken rekening houden om het optimale resultaat te berei- ken. Hieronder geven we een aantal praktische tips. Blancheren in de magnetron Om een terrine of pate er mooier uit te laten zien, kunt u de vorm bekle- den met bij voorbeeld andijvieblade- ren, (ijsberg)slabladeren, groene kooi-, spitskool- of Chinese koolblade- ren. Dit gaat beter als u de bladeren even blancheert. Niet meer zo als vroeger in een pan met ruim kokend water, maar in de magnetron. U legt de bladeren op een schone theedoek en vouwt deze dicht. Leg de thee doek in de magnetron en laat de bla deren in ca. 1 minuut op vol vermo- gen zacht worden. Uit de magnetron vouwt u meteen de doek open en laat de bladeren afkoelen. Laat u de thee doek dicht, dan blijven de bladeren te warm en verdwijnt de mooie kleur. Patevorm niet bekleden met spek Van oudsher wordt de vorm van pate bekleed met spek. Als u de pate in de magnetron maakt, kunt u dit beter achterwege laten. Spek bevat name- lijk erg veel vet en dat verbrandt in de magnetron. In plaats daarvan kunt u de vorm bekleden met groene bladeren. Uiteinden van een rechthoekige vorm afdekken Een pate of terrine wordt in de mag netron gelijkmatiger gaar als u uit- gaat van een niet te grote hoeveel- heid in een kleine vorm. Gebruikt u een rechthoekige vorm, dek dan de uiteinden van de vorm voor de helft van de tijd af met stukjes alumi- niumfolie. Dit voorkomt dat de uit einden veel eerder gaar zijn dan het midden. Om te voorkomen dat het fo lie in contact komt met de bodem van de magnetron (en dan vonken gaat trekken) zet u de vorm op een omgekeerd schoteltje. In een ronde vorm wordt de warmte vanzelf beter verdeeld. Wilt u toch een grote ter rine of pate maken, neem dan een ringvorm. Ook daarin wordt de warmte gelijkmatiger verdeeld, om dat de microgolven er van alle kan- ten bij kunnen. Vorm bekleden met plastic folie Hebt u altijd moeite met het keren van een terrine of pate om deze on- beschadigd uit de vorm te krijgen, dan kunt u het volgende trucje eens proberen. Bekleed voordat u begint de binnenkant van de vorm strak met plastic folie. De terrine of pate komt dan moeiteloos uit de vorm. (voorgerecht, 4 personal) 250g kipfilet, 1 ei, 1 dl slagroom, 1 eetlepel cognac, 1 theelepel citroenrasp (Baukje), 1 theelepel chilipoeder, 2 theelepels tijm, 2 theelepels zout, peper, 1 citroen, 4 blaadjes groen-rode sla (lollo rosso), keukenmachine Voorbereid i ngstijd: ca. 25 minuten Bereidingstijd: ca. 5 minuten Prijs p.p.: ca. f 2,50 Bevat per eenpersoonsportie: 235 Calorieen vet 18g - eiwit 15g - koolhydr. 2 g 54 AllerHande

Allerhande | 1989 | | pagina 54