A L L E R L E I Fruitige drank met weinig alcohol AllerHande verzamelband is er weer Melba toast nu ook van het huismerk Nieuw: Ultra Broekluiers van het AH-Huismerk Luxe puddingmixen vast in het assortiment Zilvervlies- rijst nu in een kwartier op tafel Voor mensen die geen of bijna geen alcohol willen drinken zijn er diverse al- tematieven. Denk maar aan alcoholarme of -vrije bier- en wijnsoorten. Ook bij AH kunt u terecht voor dit soort dranken. Een voorbeeld hiervan is Karibu, een alcoholarme, frisse drank, die u puur of Op veler verzoek is de Al lerHande verzamelband weer terug, en zelfs in een verbeterde uitvoering. De rug van de band is stevi- ger geworden en in plaats van 9 nummers kunt u er nulltotl2nummers van Allerhande in opber- gen.Op dezemanier beschadigen de tijdschriften minder snel en kunt u ge- makkelijk een recept te- rugvinden. De band is ge- maakt van sterke, licht- grijze kunststof met witte opdruk en is in alle AH- winkels verkrijgbaar voor f 6,75 (zolang de voor- raad strekt). gemixed kunt drinken. Karibu bevat slechts 2 alcohol en is gemaakt op basis van witte wijn, mine- raalwater en natuurlijke geur- en smaakstoffen. Karibu doet qua smaak en uiterlijk wat aan halfzoe- te, mousserende witte wijn denken. Heel lekker is bij voor beeld een longdrink ge maakt van 1 dl Karibu, Vi dl sinaasappelsap, Vt dl ananassap en ijsblokjes. Maar als aperitief of in een vruchtenbowl doet Karibu het ook uitste- kend. Een fles bevat 0,75 liter en kost f 3,95. De alom bekende Melba toast, een dunne, kro- kante toastsoort, is nu ook verkrijgbaar van het AH huismerk. De toastjes zitten verpakt in een kar- tonnen doosje met vijf pakjes van zes stuks, zo- dat u precies kunt gebrui- ken wat u nodig heeft en de andere toast lekker vers blijft. De naam 'Melba' heeft overigens geen speciale betekenis; het is een fan- tasienaam die bedacht is door de eerste fabrikant en die later door anderen is overgenomen, waar- door het een soortnaam is geworden. Ouders van baby's en kleine peutertjes weten er alles van: papieren luiers hebben de laatste jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Albert Heijn draagt daar nu ook een steentje aan bij, want sinds kort zijn er Ultra Broekluiers van het AH- Huismerk. In de nieuwe Ultra Broekluiers zijn alle voordelen van dit soort luiers verenigd. Er is extra aandacht besteed aan het draagcomfort. De brede sluitband, vrolijk gedeco- reerd met eendjes, zorgt voor een perfecte pas- vorm rond de taille. De keer-op-keer plakstrips Rond de feestdagen waren ze altijd al bij Albert Heijn te koop, nu hebben de Oetker Roomdesserts pistache en stracciatella (met stukjes chocolade) een vast plaatsje in het assortiment gekregen in alle winkels met een 3,4 of 5 op de deur. Met deze roomdesserts maakt u in een handom- draai een heerlijke pudding. Dat gaat als volgt: des- sertmix met IV2 dl water 1 minuut kloppen, Y41 slagroom toevoegen en nog 1 minuut kloppen. Dat is alles. Puddingmengsel in vier coupes schenken en in de koelkast minstens 20 minuten laten opstij- ven. <5>@® kunt uzovaak open en dicht doen als u zelf wilt. Soepel en viervoudig elas- tiek rond de pijpjes zorgt voor een goede pasvorm zonder knellen en be- schermt tegen doorlek- ken. En de Ultra absorbe- rende onderlaag houdt het vocht onder in de luier vast, zodat de billetjes droog en gaaf blijven. De Ultra Broekluiers van AH zijn niet geparfumeerd. Irritatie door geurtoevoe- ging is dus niet mogelijk. Voor de absorberende laag wordt houtpulp ge- bruikt die gemaakt is vol- gens een modern produk- tieproces, waarbij niet wordt gebleekt met chloor of chloorhoudende stof- fen. Er zijn drie maten: Super (oranje) van 4 tot 10 kg voor baby's van 8 weken totca. 8totl2maanden (34 luiers in een pak). Maxi (paars) van 9 tot 18 kg voor peutertjes vanaf ca. 1 jaartotzezindelijk zijn (30 luiers in een pak). Extra (blauw) voor peu- ters en kleuters van 15-25 kg (26 luiers in een pak). Normaal kosten Ultra Broekluiers f 15,59 per pak, nuzijn ze ertijdelijk voor een introductieprijs van f 13,59 per pak. Zo langzamerhand weet iedereen wel dat zilver- vliesrijst een lekker en vooral heel gezond pro- dukt is, waarin de voe- dingsstoffen beter be- waard zijn gebleven dan in de gewone witte rijst. Een nadeel van zilvervlies- rijstis dat de kooktijd wat langer is (ongeveer 45 mi nuten). Bij AH is nu een nieuw soort zilvervliesrijst van Lassie verkrijgbaar, die u snel en moeiteloos kunt bereiden. De kortkokende zilvervliesrijst is namelijk in vijftien minuten gaar en droog, met behoud van alle goede voedingsstof- fen. De rijst hoeft maar 10 minuten te worden ge- kookt en vervolgens laat u 'm nog 5 minuten staan om helemaal gaar en mooi rul te worden. De korte kooktijd is moge lijk, omdat de rijst al op een natuurlijke manier is voorgestoomd. Een pak Lassie zilvervliesrijst be vat 400 gram rijst en kost f 2,29. AllerHande 39

Allerhande | 1989 | | pagina 39