DE AH-TRAUEUR KOOKTVOOR UW ETENIJE THUIS Tot voor kort konden alleen inwoners van een paar grote steden profiteren van een traiteur: dat is iemand die voor u kookt, zodat u uw diner alleen nog maar hoeft op te halen. Nu heeft ook een grater deel van Nederland er plezier van. Want al 29 grote winkels van Albert Heijn hebben een speciale traiteurafdeling. Jezelf trakteren op iets lekkers van de traiteur is een trend. Traiteurs zijn van oorsprong koks die aan huis kwa- men koken, maar de modeme collega's zien het ruimer en verkopen hun creaties liever in eigen winkel. Deze op- vatting is Albert Heijn uit het hart gegrepen. We doelen niet op diep- vriesmaaltijden. Hoe goed en gemakkelijk die ook zijn, een beetje traiteur bereidt verse gerechten uit verse in- gredienten. Op dat ge- bied zijn bij AH veel ontwikkelingen gaande. Goed nieuws dus voor wie lekker wil eten, maar geen tijd of geen zin heeft om te koken. Op dit moment hebben 29 AH-winkels zulke verse maaltijden (plus hapjes en snacks) in huis. In deze winkels worden ze verzorgd door een speciale trai teurafdeling, die aan de bedieningsslagerij is gekoppeld. Etentjes van restaurantkwaliteit Die koelverse etentjes zijn van restaurant kwaliteit, speciaal ver- pakt, geschikt voor oven en magnetron en kort houdbaar, want ze zijn vers en bevatten absoluut geen conser- veermiddelen. Bewaar ze thuis dus in de koel- kast - als u kunt wach- ten - en houd de THT- datum in de gaten. In de 29 winkels met een traiteurafdeling is een enorme keuze aan fijne maaltijden en hapjes. Bovendien kunt u daar ook zelf een maaltijd samenstellen uit verschillende ge rechten. U bepaalt zelf hoeveel u van elk wilt hebben. De AH-winkel aan de Rotterdamse Lijnbaan spant de krooa Het is AH's 'win kel van de toekomst' op traiteursgebied. Bourgondisch, Italiaans of Oosters... De menukaart van AH is gebaseerd op drie keukens: de Bourgon- dische, de Italiaanse en de Oosterse. Om met die eerste te beginnen: wat dacht u van Vlaamse Stoofragout met roomaardap- peltjes en een portie appeltjes met noten? Of een rijke Hongaarse Goulash met rijst? Of liever Cocq au vin? De hele menukaart som- men we hier niet op, want de Oosterse keu- ken is er ook nog: voor een portie Babi Pan- gang, Boemboe Bali Kip of Masak Kuning. Of voor een complete rijsttafel inclusief Pangsit Goreng en Sambal Goreng Boontjes. Al even gevarieerd zijn de Italiaanse mogelijk- heden: wie voor verse pizza kiest, bepaalt zelf wat daarop komt, want ze worden gemaakt waar u bij staat! Stel uw eigen maaltijd samen Behalve de drie thema- keukens biedt de trai teurafdeling tientallen vers bereide gerechten waarmee iedereen z'n lievelingsmaal kan componeren. Gegrilde en gerookte kip, sala- des en sauzen, maar ook desserts (bavaroi- ses). U wijst aan, de medewerkers van de traiteur pakken het vei- lig in. Zelf opscheppen is er dus niet bij. Dat zouden we misschien wel willen, maar uit hy- gienisch oogpunt is dat beslist onverstandig. Ook voor de kleine trek Ook voor de kleine trek is het aanbod bijna te gek: hartige taartjes, snacks in bladerdeeg, slaatjes, gevulde ba guettes, soepen, noem maar op. In elke cate- gorie is aan alle voor- keuren gedacht: vlees, vis, vegetarisch. Op verzoek wordt uw keuze snel verwarmd, om die lekkere snack meteen op te eten of om uw maaltijd warm mee te nemen. De omvang van het menu varieert in deze traiteurafdelingen. De Lijnbaan-winkel is een echt luilekkerland, maar misschien komen de extra's van daar in de toekomst ook naar uw AH-supermarkt. fi-pizza. ize redientett uss v mm 18 AllerHande Oosterse specialiteiten.

Allerhande | 1989 | | pagina 18