VOOR ELK PLEKJE VAN DE HUID Stromend water is een van de eerste benodigheden voor een goede lichaamsverzorging. Na een lauwwarme douche gaat u's ochtends wakker en fit de deur uit en aan het eind van de dag spoelen warme stralen alle vermoeidheid van u af. Maar water alleen is niet voldoende. Bij Albert Heijn koopt u alles wat u verder nodig heeft om de verzorging compleet te maken. Hoewel het lichaam meestal schuil gaat on- der een laag kleding, is de verzorging ervan even belangrijk als die van het gezicht. Niet aleen omdat een ge- zonde lichaamshuid be- ter functioneert, maar ook omdat lichaams verzorging heerlijk ont- spant en verkwikt. Maak wassen tot een weelde Heel wat mensen was sen zich sinds de inbur- gering van douche en bad nooit meer aan de wastafel. Dat is niet verwonderlijk, want om hetzelfde intens schone gevoel te krij- gen als na zo'n ver- kwikkende douche of ontspannend bad moet u een stuk langer ach- ter de wastafel staan. Bovendien zijn er van- daag de dag talrijke luxe verzorgingspro- dukten waarvan u on- der de douche of in bad het meest plezier hebt. Bestond er vroeger al leen nog maar reukloze zeep die geen andere functie had dan reini- gen, tegenwoordig kunt u kiezen uit een breed scala geurende, schui- mende en verzach- tende bad- en douche- produkten. Ze geven u na het douchen en ba- den dat tintelende, ro- zige gevoel en maken uw huid zacht en soe- pel. Albert Heijn biedt u een ruime keuze, of u nu de voorkeur geeft aan een zachte zeep (die zijn er van Zwit- sal, Fenjal, Fleur de Lis, Tr&s Chic, Lux) of aan bad/douche- schuim (o.a. Bad en Douche-schuim van het AH-huismerk, Galenco badolie en badschuim, Badedas, Nivea Cr&me Bad of Douche en Fen jal. Scrubbehandeling voor het hele lijf Werkelijk streelzacht wordt uw huid als u haar eens per week met scrubcreme (Fa cial Scrub van Aapri behandelt. Dat is een creme waarin kleine korreltjes zijn ver- werkt die een licht schurende werking op de huid hebben. Zo ver- wijdert u dode huidcel- len en krijgt uw huid weer een stralend aan- zien. Heel handig is het om uzelf tijdens het douchen een totale scrubbehandeling te geven; u hebt er name- lijk ruimschoots water bij nodig. Vergeet na zo'n ver- kwikkende douche niet uw huid te verwennen met een goede creme of bodylotion. Bij AH kunt u kiezen uit de merken Kaloderma, Desert Flower, Nivea en Gentle Care. De droge huid van ellebo- gen en knieen kan wel wat extra creme ge- bruiken. Om de huid van de handen zacht en soepel te houden heeft AH speciale handcre- mes (Atrix, Glycero- naSmeer uw handen hiermee gerust enkele malen per dag in, ze hebben voortdurend vocht nodig. Vergeet uw voeten niet Hoewel de gemiddelde mens gedurende zijn leven in afstand zo'n tweemaal rond de aardbol loopt, worden bij de lichaamsverzor ging de voeten vaak vergeten. Maar onder- werp deze onderdanen toch eens aan een kriti- sche blik en begin nu vast met een goede voetverzorging. Dan blijven uw voeten in goede conditie en mo- gen ze van de zomer weer gezien worden. Die verzorging begint met een voetbad. Aan het lauwwarme water voegt u bij voorbeeld bruistabletten toe, die een reinigende en ont- spannende werking hebben. Daama verwij- dert u afgestorven huidcellen met een scrubcreme. Om eelt- plekken te doen ver- dwijnen is een drasti- scher aanpak nodig: gebruik daarvoor een speciale eeltvijl. Na een voetbadje zijn de nagelriemen zo zacht dat u ze gemak- kelijk met bij voor beeld een houten staafje kunt terugdu- wen. De teennagels kunt u het best recht afknippen, zodat ze niet naar binnen kunnen groeien. Zodra uw voe ten helemaal schoon en vrij van eelt zijn, smeert u ze in met een voile, zachte creme (bij voorbeeld Gentle Care Footbalm, een produkt speciaal voor voeten, dat ze zacht houdt en deodoriserend werkt. Doe dat laatste bij voorkeur elke dag! Ontharen: mooier en schoner Voor gladde benen moet u eerst ontsie- rende haartjes verwij- deren. Dat u daarmee de haargroei juist zou bevorderen, is overi- gens een fabeltje. Ook de oksels zijn zon- der haartjes beter af. Niet alleen staat het mooier, ook geven ont- haarde oksels minder snel last van transpira- tiegeur: een deodorant komt beter op de huid terecht. Een milde me- thode om te ontharen is met een speciale ontha- ringscreme (Veet, lm- mac). Zo'n creme maakt de haartjes week, waardoor u ze met het bijgeleverde spateltje moeiteloos van de huid 'veegt'. Ontharen voor het dou chen ishethandigst: u spoelt dan gemakkelijk restjes ontharings- creme weg. Uw benen worden sa- tijnzacht als u ze een nacht na het ontharen insmeert met een zachte bodylotion. Gun de onthaarde oksels even rust, en gebruik dan een milde, niet bij- tende deodorant. VERWENNERS AllerHande 75

Allerhande | 1989 | | pagina 75