BABYVOEDING VOOR ELKE LEEFTIJD i f '/&3, Almiron ^Imirofl a-b J_ - \lmironJV ft plus ^8 T Bambix Elke moeder van een pasgeboren kind stelt zich vragen over de verzorging ervan. Bij voorbeeld welke voedingsstoffen een baby vooral nodig heeft, in welke produkten die voedingsstoffen voorkomen, welke soorten voeding minder goed zijn en hoe de voedingsbehoeften van een kind veranderen naarmate het ouder wordt. Albert Heijn weet op al deze vragen het antwoord en heeft het assortment babyprodukten daarop afgestemd. Voor een gezonde groei heeft een baby sommige voedingsstoffen har der nodig dan andere. De juiste ba- byvoeding is dus samengesteld op grond van die voedingsbehoeften en de smaakontwikkeling van uw baby. Bij Albert Heijn vindt u verantwoord samengestelde babyvoeding die aan alle eisen voldoet. Voor de pasgebo ren baby, maar ook voor kinderen van een half jaar, een jaar of ander- half jaar oud. Moedermelk of flessevoeding Het eerste half jaar drinkt een baby voomamelijk melkvoeding. Dat kan moedermelk zijn, maar ook speciale zuigelingenvoeding die de samenstel- ling van moedermelk zo nauwkeurig mogelijk benadert. CCE?™ Ml ■- m 'Sr* Zowel Almiron M2 als Almiron AB (van Nutricia) zijn beide volledige zuigelingenvoedingen voor de jonge baby tot een half jaar. Almiron M2 is de standaard-zuigelingenvoeding, terwijl Almiron AB met name ge- schikt is voor baby's die allergische readies vertonen of maag- en darmklachten hebben. Almiron AB bevat namelijk een laag gehalte aan lactose (lactose melksuiker). Deze produkten overtreffen het vroegere alternatief, de koemelk. In koemelk zit namelijk in verhouding te veel eiwit en natrium, hetgeen de niertjes van uw baby zou kunnen overbelasten. En daarnaast bevat koemelk weer te weinig ijzer, linol- zuur en vitamine D. Na een half jaar een andere melkvoeding Heeft uw baby de leeftijd van zes maanden bereikt, dan worden er weer ander eisen aan de samenstel- ling van melkvoeding gesteld. Im- mers, ook de aanvullende 'vaste' voe- wikkelen, waardoor het soms ook op latere leeftjd geen gluten kan ver- dragen. Rijst, mat's en boekweit be- vatten geen gluten. Geef uw baby dus de eerste zeven maanden pap op basis van deze glutenvrije granen, bij voorbeeld Nutrix Puur Rijste- bloem of Nutrix Vanille, Gemengde Granen (rijstebloem en ma'ismeel) of Banaan/Sinaasappel. Als uw baby ongeveer zeven maan den is, mag de samenstelling van de pap langzaam aan wat grover wor den, zodat hij alvast wordt voorbe- reid op het echte 'kauwwerk'. Ook die grovere papsoorten heeft AH in het assortiment. Bambix Groei-Ont- bijt bij voorbeeld. Dat bevat alles wat uw opgroeiende kindje nodig heeft: mat's, tarwe, rogge, gerst, ha- ook komen dan de eerste vaste hap- jes aan bod. Vooral fruit en groenten zijn belangrijk op die leeftijd, omdat vitamine C en ijzer onontbeerlijk zijn voor een gezonde groei. De baby is dan dus aan de bekende potjes Olva- rit toe. De smaak en samenstelling van Olvarit babyvoeding zijn precies afgestemd op de leeftijd van de baby. Er wordt geen suiker aan toe- gevoegd. Deze complete babyvoe ding koopt u bij AH gewoon samen met al uw andere boodschappen. Voor baby's van vier a vijf maanden is er Olvarit Babyfruit, Puur Sap (met extra ijzer en vitamine C), Zui velhapjes met Fruit (zonder suiker) en Babygroenten. Een baby van rond de zes maanden kan z'n eerste warme maaltijdje nut- tigen. Babymaaltijden van Olvarit bestaan uit heel fijn gemaakte aard- appels, groenten en vlees. Vanaf ongeveer acht maanden kan uw kind vast wat leren kauwen met de Peutermaaltijden van Olvarit, die een wat grovere samenstelling heb ben. Van hetzelfde merk zijn er voor kinderen van die leeftijd Peuterfruit en Zuivelhapjes met Fruit en voor kinderen vanaf zo'n 18 maanden de Kindermaaltijden. Al deze produkten zijn vanzelfsprekend vrij van conser- veermiddelen en kunstmatige kleur-, geur- en smaakstoffen. ding, zoals groente en een fruithapje, gaat rond deze leeftijd een rol spe- len. Bij Albert Heijn vindt u voor oudere baby's de juiste melkvoe ding: Almiron Plus van Nutricia is bij voorbeeld speciaal geschikt voor deze leeftijdscategorie. Het kan evenals de koemelk-vervangers voor de zuigeling als drinkmelk gebruikt worden, maar het is ook een basis voor pap. Stap voor stap naar grovere pap Als de baby ongeveer vier maanden oud is, wordt het tijd voor het eerste bordje pap. Niet elke papsoort is dan geschikt; sommige soorten zijn niet voldoende licht verteerbaar of bevat- ten suiker of gluten. Gluten zijn plantaardige eiwitten die voorkomen in tarwe, haver, rogge en gerst. Een kind kan voor gluten de eerste zeven maanden een overgevoeligheid ont- ver, boekweit en rijst. Is uw baby ongeveer een jaar, dan is hij toe aan een nog wat grovere pap, zoals Bambix Volkoren-Ontbijt, be- reid uit de voile tarwe- en roggekor- rel en met toevoeging van honing. Alle bovengenoemde papsoorten zijn voorgekookt, zodat het voldoende is er warme melk overheen te schen- ken. Vaste voeding voor fijnproevertjes Niet alleen kunt u een baby na zo'n vier maanden laten wennen aan pap, Hi- Van 0-6 maanden: flessevoeding voor zuigelin- gen als alternatief voor moedermelk Vanaf ca. 4 maanden: pap van glutenvrije granen en een fruithapje Vanaf ca. 8 maanden tot een jaar zuivelhapjes met fruit en een volkoren ontbijt Vanaf ca. 6 a 7 maanden: een wat grovere pap en kant en klare babyvoeding AllerHande 69

Allerhande | 1989 | | pagina 69