DRIE SOORTEN BRAADKIP eruit steken. Champignons met keu- kenpapier schoonpoetsen en grote exemplaren in vieren snijden. Aan kip toevoegen: spek, sjalot, wortel, krielaardappeltjes, champignons en tuinkruiden en y2 dl spekvocht. Met het deksel schuin op de pan kip en groenten in nog ca. 45 minuten gaar stoven. Kip af en toe keren. Dop- erwten erdoor scheppen en in ca. 10 minuten laten ontdooien en meewar- men. Kip in de braadpan serveren of overdoen in voorverwarmde schaal. Lekker met appelcompote en een frisse salade. Kip met zuurkool in de Romertopf Kip uit't pannetje Bereidingstijd: ca. 1% uur Prijs p.p.: ca. f 3,75 Bevat per eenpersoonsportie: 705 Calorieen vet44g-eiwit47g-koolhydr. 29 g Voor deze gerechten met hele braadkip kunt u kie- zen uit drie soorten kip. Teneersteis erdege- wone Hollandse kip. Deze weegt900tot 1100 gen kost 6,99 per kg. Verwar deze braadkip niet met een soepkip. Soepkippen zijn namelijk ouder; het zijn hennen die geen eie- ren meerleggen. Zezijn weliswaargoedkoper (f 4,99 per kg), maar het vlees is niet geschikt om te braden. Het vlees heeft wel veel smaak en is daarom heel geschikt voor het trekken van soep. Dan zijn er de Ma'iskippen uit het Franse Bretagne. Dezeworden, in plaats van met gewoon kippe- voer, gevoerd met mais. Dat proeft u niet alleen, maar dat ziet u 00k (het vlees is goudgeel van kleur). Mai'skip heeft dui- delijk een vollere smaak. De prijs is 9,99 per kg. Naast de Hollandse kip en de Franse Mai'skip ver- koopt Albert Heijn 00k Scharrelkippen uit het Franse Loue. Daarfokken de boeren hun kippen nog op de ouderwetse manier. Dus met veel leefruimte en een mogelijkheid om buiten te lopen in het gras. Ook hun voeding is geen gewoon kippevoer, maar bestaat voor 80% uit granen. Bovendien le- ven zelanger(92dagen in plaats van 40 dagen). De Franse overheid ziet er streng op toe dat deze verbeterde leefomstandig- heden inderdaad ook plaatsvinden. Scharrelkip pen zijn iets zwaarder dan gewone braadkippen. Ge- middeldwegen ze 1100- 1300 g. Ze hebben mooi stevig vlees, niet te veel been en een rijke voile smaak. De echte smaak van vroeger dus. U moet er wel iets meer voor beta- len, maar dat is de smaak wel waard! Scharrelkippen kosten f 11,99 per kg. AllerHande41

Allerhande | 1989 | | pagina 41