BEGINB I JHETB E G I N De ene omelet is de andere niet. U kunt het zo ingewikkeld maken als u maar wilt. Maar dan moet u wel eerst het basisrecept onder de knie krijgen. We geven het u hier. OMELETVARIATIES I 2 In een koekepan met een anti- aanbaklaag of met een dikke bodem de boter verhitten tot deze nog net niet gaat kleuren. Eimengsel in de pan schenken. Pan schuin houden en iets draaien, zodat het eimengsel over de hele panbodem uitvloeit. 3 Op half hoog vuur het eimengsel laten stollen. Intussen met een spatel of vork steeds het al gestolde ei vanaf de rand over de bodem naar het midden schuiven en het nog vloeibare eimengsel in de open plek laten lopen. Zo doorgaan tot er geen echt vloeibaar ei meer is. 4 Omelet nog ca. 2 minuten op half hoog vuur bakken tot onderkant goudbruin is en bovenkant niet meer vloeibaar is, maar nog wel glanst. Schuif een spatel onder een helft van de omelet en klap hem dubbel. Laat de omelet voorzichtig op de warme schaal glijden. OMELET (2 personen) 4 eieren, 4 eetlepels melk, 1 theelepel zout, peper, 25 g boter of margarine Bereidingstijd: ca. 15 minuten Prijs p.p.: ca. f 1,00 Bevat per eenpersoonsportie: 245 Calorieen vet 21 g - eiwit 13 g - koolhydr. 1 g OMELET BAKKEN Op deze gewone basis-omelet zijn talloze variaties mogelijk. Ten eerste kunt u de omelet zelf iets meer smaak geven door aan het eimengsel extra ingredienten toe te voegen. Bij voorbeeld: - 75 g geraspte oude kaas - 2 plakjes ham in kleine stuk- jes gesneden - 2 eetlepels fijngeknipte verse kruiden (peterselie, bieslook) halve paprika in kleine stukjes gesneden 2 theelepels gedroogde krui den (tijm, dragon) U kunt een omelet ook verrij- ken door extra ingredienten eerst even in de boter te bak ken. Bij voorbeeld een gesnip- perd uitje en een V2 bakje in plakjes gesneden champig nons of kleine stukjes wortel en bleekselderij. Dan is er nog de mogelijkheid om de omelet te vullen met ge- bakken champignons of voor een boerenomelet met een mengsel van stukjes gebakken groenten en spekblokjes. IGroot bord of platte schaal voorverwarmen. Boven een kom de eieren breken. De melk, zout en peper toevoegen. Met een vork de eieren rustig loskloppen tot een egale gele massa, waarop geen schuim te zien is. AllerHande 31

Allerhande | 1989 | | pagina 31