Winkelen bij Albert Heijn wordt steeds leuker. In AH's winkel van de toekomst in Tilburg mogen de klanten bij voorbeeld dagelijks kijken naar kookdemonstraties. En bij kijken blijft het natuurlijk niet: er wordt ook heel wat afgeproefd! De supermarkt hoort er meestal niet echt bij voor mensen die alleen gezellig willen winke len. Behaive bij Albert Heijn. De klanten doen nog steeds boodschap- pen, maar de manier waarop ze dat doen verandert. Ze nemen wat meer de tijd om het aanbod te bekijken. En AH heeft altijd wel wat nieuws in huis voor de kritische klant van nu, die nieuwsgierig is naar alles wat met culi- naire zaken te maken heeft en ook steeds des- kundiger wordt op dat gebied. Kortom, klan ten van Albert Heijn komen winkelend bood- schappen doen. Wie er zonder lijstje of eet- plannen binnenstapt, gaat echt wel naar huis met alles wat nodig is voor een lekkere maal- tijd. Deraonstratie- keuken middenin de winkel De AH winkel van de toekomst in Tilburg is duidelijk op deze trend afgestemd. Centraal in de winkel staat een grote keuken, waarin bijna aan een stuk door wordt gekookt met pro- dukten die in de winkel verkrijgbaar zijn. Aan het begin van de week kun je zelfs spreken van instructieve kook- lessen, waarbij tegelij- kertijd veel nuttige in- formatie wordt gege- ven over allerlei pro- dukten. Stap voor stap laten culinaire specia- listen zien hoe ze be- paalde gerechten klaarmaken. Van gaz- pacho (een koude Spaanse soep) tot een sperziebonenstoofpot. En dan is het natuur lijk proeven geblazen! Wie de gerechten thuis ook eens wil proberen krijgt de recepten mee. En omdat de keuken middenin een AH-fi- liaal staat, zijn de beno- digde ingredienten zo gepakt. De doorlopende kook- show in het Tilburgse filiaal wordt van maan- dag tot en met woens- dag verzorgd door ver- schillende organisaties op voedingsgebied (Stichting Propaganda Groente Fruit, Ne- derlands Zuivelbureau, V oorlichtingsbur eau Vlees, Produktschap voor Pluimvee en Eie- ren, Bedrijfschap Sla- gersbedrijf, NIVAA met aardappels). Voor- lichting geven over ge- zond en lekker eten staat voorop. Bekroonde koks stelen de show De tweede helft van de week nemen leveran- ciers van Albert Heijn bezit van de keuken. Dan laat een met een Michelin-ster be kroonde kok bij voor beeld zien wat hij met Greenfields-vlees doet. Of een team van Go- Tan geeft een uitge- breide demonstratie Indonesisch koken. Soms is het een grote culinaire show van een leverancier, soms zijn er verschillende leve- ranciers tegelijk bezig. Dan weer laat Bau- knecht zien wat je alle- maal met de steeds po- pulairder wordende magnetron kunt doen. Kortom: in die proef- keuken zijn elke dag in- teressante en nieuwe dingen te beleven. Het nieuwe winkelen kost tijd en ruimte Uit de wijde omtrek van Tilburg komen klanten winkelen, kij ken, keuren en inspira- tie opdoen bij Albert Heijn. Ze maken er een gezellig ochtendje van, vaak op een vaste dag in de week. AH denkt er hard over om deze nieuwe vorm van winkelen ook el ders in Nederland te in- troduceren. Maar dat gaat niet van de ene dag op de andere. Er is veel ruimte voor nodig, want er mogen natuur lijk geen opstoppingen ontstaan in de winkel- straatjes. Er blijven nu eenmaal altijd van die dagen dat je gewoon boodschappen doet, en dan wil je opschieten. Tijdens het winkelen even ontspannen bij de demonstratiekeuken. De Nieuwe SuperMarkt van Albert Heijn is gevestigd aan de Jan Heijnsstraat 10 in Tilburg. AllerHande 19

Allerhande | 1989 | | pagina 19