HONDEN VERSCHILLEN, DUS WILLEN ZE OOK ANDER ETEN MARTIN GAUSINTRODUCEERT NIEUWE SERIE HONDEVOER Dierenkenner Martin Gaus heeft zijn naam verbonden aan zes nieuwe soorten hondevoer. Daarbij is rekening gehouden met de grote verschillen die er vaak tussen honden bestaan in leeftijd en gedrag en daarmee in de behoefte aan het soort voer. U vindt deze nieuwe soorten hondevoer uiteraard bij Albert Heijn, want er is al jaren een goede samenwerking tussen AH en Gaus, in wiens proefkennel ook het hondevoer van AH's huismerk regelmatig wordt getest. Martin Gaus ziet met de nieuwe produkten een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. 'Mensen hebben iets met honden. We vinden dat eigenlijk niks bijzonders, maar dat is het natuurlijk wel: er zit een unieke ontwikkeling achter van tienduizend jaar. Mensen vergeten wel eens dat honden dieren zijn. Ik houd me al vele jaren met honden be- zig. Met hun gedrag, met hun opvoeding. Ik help honden en eigena- ren om elkaar beter te begrijpen. Daarbij leg ik altijd de nadruk op het dier. De voeding houdt me al lang bezig. Er is ontzettend veel op de markt, maar een produktserie waar ik voor de voile honderd procent in geloof, was er eigenlijk niet.' Goede voeding zonder kleurstoffen Wat hebben honden volgens Martin Gaus nodig? 'Kijk, honden waren tienduizend jaar geleden wel vleeseters, maar niet zo fanatiek als katten. Ze hebben minder protei'ne nodig, maar vinden vlees nog steeds lekker. Als dat gemengd wordt met koolhydraten en vetten, werkt het betrekkelijk korte spijsverterings- systeem van een hond het beste. En, heel be- langrijk, onder goede voeding versta ik ook: zonder kleurstoffen.' 'In proefpanels bleek de kleur van mijn hon devoer toch een pro- bleem. Niet voor de honden, want die von- den het lekker, maar voor hun bazen, die vonden dat het er niet lekker genoeg uitzag. We zijn dus verder gaan combineren en ik denk dat we er nu aar- dig in zijn geslaagd het voedsel een aantrekke- lijk uiterlijk te geven met natuurlijke mid- delen als groenten, mat's, rijstbrokjes en dergelijke.' Er zijn net zoveel soorten honden als mensen Geen twee honden zijn hetzelfde. Hun afmetin- gen verschillen, maar ook hun 'lifestyle'. De ene hond leidt een cen- traal verwarmd leven, de andere heeft een taak en werkt voor de kost, terwijl hond num- mer drie louter voor de sport leeft en blijft ren- nen. Dan zijn er zwan- gere honden, puppies en bejaarde sukke- laars. Er zijn eigenlijk net zo veel soorten hon den als mensen. Daarom komt u nu on der het nieuwe merk Martin Gaus zes ver- schillende produkten tegen, waar naar harte- lust mee kan worden gevarieerd. We nemen ze even door: Puur Vlees (rund of rund met hart) is een blik vol puur vlees met een lekkere saus. Voor honden is vlees een ge- makkelijk verteerbare eiwitleverancier. Maar omdat honden geen dieet van uitsluitend vlees nodig hebben, kan het worden ge mengd. Mengmix vormt dan de vol- maakte aanvulling (op vers vlees of op Puur Vlees uit blik). Lekker en licht in deze spe- ciale mix zijn de rijst brokjes. Dank zij een hoog eiwitgehalte en andere voedingsstoffen is Jong en Sterk het produkt om jonge hondjes ge- zond op te laten groeien. 't Is vooral be- doeld voor pups tot een jaar, maar ook uitste- kend voor actieve vol- wassen dieren. Elke hond is van tijd tot tijd trouwens gebaat bij zo'n 'babymaaltje'. De grote dosis eiwit en de plantaardige olien die erin zitten brengen fut- loze vachten weer snel in een glanzende condi- tie. Brokjes Kompleet is kloeke knabbelkost voor volwassen hon den. Er zitten verse eieren in. Daar zijn ze gek op en bovendien zijn de eiwitten van eieren nog beter ver- teerbaar dan die van melk of vlees. De ster- vormige brokjes zijn lekker knapperig en houden het gebit sterk en schoon. Van alle droge com plete maaltijden is het 'diner* ronduit favoriet. Diner Superieur is een nieuwe topper. Met een beetje warm water er- bij gaat deze droge kost meteen verrukke- lijk ruiken (ook voor de menselijke neus). Bij- zonder in dit diner is de speciale yoghurtcul- tuur, die bijdraagt tot een gezonde spijsverte- ring, waardoor voe dingsstoffen beter wor den opgenomen en er minder verloren gaat. Voor de lekkere trek tenslotte zijn er Barbe cue Hapjes, zachte hartvormige (vlees)- brokjes met een aan- trekkelijk barbecue aroma. UEIMUStHWH. DEAALOMTk mekgln MEI wees. 'i- 1 BIVSBE&FfcY BIIBflGEKUUI TOFFENl Zes nieuwe soorten hondevoer onder het label van dierenken ner Martin Gaus. Een com plete serie met o.a. een spe- ciaal produkt voor jonge hond jes en lekkere hapjes om te snoepen. AllerHande 59

Allerhande | 1989 | | pagina 59