OMGAAN NET EH DE MAGNETRON VERWARMEN EN BEREIDEN SNEL VLEES STOVEN Niet alleen voor het warm serveren, ook voor het bereiden van een aantal Indische gerechten is de magnetron erg geschikt. Nasi goreng bakt niet aan en wordt prachtig rul. Gerechten met groenten, zoals sajoers en gado gado, blijven mooier van kleur en smaak. Indische kruiden komen in de magnetron optimaal tot hun recht. En wat dacht u van Smoor Djawa, een Javaans rundvleesgerecht, waarvoor sukadelapjes gebruikt worden. Na 30 tot 40 minuten stoven zijn de runderlapjes gaar en dat is nog eens wat anders dan 2 tot 3 uur stoven. Kroepoek: minder vet, meer smaak Ook kroepoek kunt u in de magne tron 'bakken'. Zeker als u met niet te veel mensen bent is dat handig, want olie verhitten in de frituurpan is dan niet nodig. Leg 1 groot stuk kroepoek of 4 tot 6 kleine stukjes op een bord en zet dit in de magnetron. Verwarm de kroepoek 1 a iy2 minuut op vol vermogen (600-700 Watt). Blijf er wel bij staan en neem de kroepoek zodra deze helemaal is uitgerezen meteen uit de magnetron. Magnetron-kroepoek is wel iets an ders van smaak dan gebakken kroe poek. De vis- en gamalensmaak is veel duidelijker. Een nadeel is dat er soms een klein hard randje rondom de kroepoek zit, maar dit kunt u eraf breken. Een voordeel is weer dat magnetron-kroepoek minder vet be- vat (en dus minder calorieen), om- dat deze kroepoek niet in frituurvet wordt gebakken. Snel kant-en-klare pindasaus verwarmen Zelf pindasaus maken in de magne tron is lastig, omdat je voortdurend moet roeren voor een mooie saus. Pindasaus uit een pot in de magne tron verwarmen gaat wel goed. Doe ca. 100 g pindasaus uit een pot in een glazen schaaltje en voeg l'/2 dl water toe. Verwarm de pindasaus ca. 3 mi nuten op vol vermogen in de magne tron. Roer de saus tussentijds een of twee keer door. Gado gado: nu draait u uw hand er niet voor om Gado gado is een schotel van ge- mengde groenten met pindasaus en kroepoek of empeng (ook een soort kroepoek). Zelf maken is bij de nor- male bereidingswijze een tijdro- vende klus, omdat alle groenten af- zonderlijk moeten worden geblan- cheerd. Met de magnetron is dat an ders. U doet in een grote glazen schaal laagjes van de verschillende groenten. Bij voorbeeld in dunne reepjes gesneden wortel, panklare witte kool, sperziebonen of peultjes (diepvries), tauge, Chinese kool of ijsbergsla. Van elke groente onge- veer 100 tot 150 g. Voeg een beetje water toe en dek de schaal af met een deksel of plastic folie. Verwarm de groenten op vol vermogen (600-700 Watt) in de magnetron, ca. 1 minuut per 100 g. Neem de schaal uit de magnetron en schenk pindasaus over de groenten. Gameren met stukjes kroepoek en plakjes gekookt ei. SMOOR DJAWA Voorbereiden: Sukade lappen in blokjes snij- den. In een kom ci troensap, ketjap, snufje zoutyen peper tot een marinade roeren. Vlees erdoor scheppen en minstens y2 uur laten staan. Af en toe om- scheppen. Intussen sja lotje pellen en boven een kommetje raspen. Knoflook pellen en er- boven uitpersen. Bereiden: In de mag netron in een glazen schaal de olie in ca. 1 minuut op vol vermo gen (600-700 Watt) ver hitten. Erdoor schep pen: vlees met marina de, sjalot-knoflook- mengsel, 1 dl water, sambal, nootmuskaat, kaneel, kruidnagelpoe der, bouillonpoeder, laurierblaadje en azijn. Schaal afdekken met een glazen deksel of plastic folie. In de mag netron het vlees in ca. 35 minuten op de helft van het vermogen (300- 350 Watt) gaar laten worden. Af en toe om- scheppen. Zonder dek sel nog ca. 5 minuten laten inkoken op de helft van het vermo gen. Laurierblaadje verwijderen. Lekker met rijst. - Gestoofd mndvlees uit Java (2 personen) 250 g sukadelappen, 2 eetlepels citroensap, 3 eetlepels ketjap manis, zout, peper, 1 sjalotje, 1 klein teentje knoflook, 1 eeflepel olie, 1 theelepel sambal oelek, Vi theelepel nootmuskaat, 1 theelepel kaneel, y« theelepel kruidnagelpoeder (McCormick), 1 theelepel bouillonpoeder, 1 laurierblaadje, V4 eetlepel azijn Voorbereidingstijd: ca. 35 minuten (incl. 30 minuten marineren) Bereidingstijd: ca. 45 minuten Prijs p.p.: ca. f 3,75 Bevat per eenpersoonsportie: 300 Calorieen vetl9g-eiwit28g- koolhydr. 6 g AllerHande 55

Allerhande | 1989 | | pagina 55