WINKELEN MET DE SELFSCANWAGEN KAN NU AL IN TILBURG Wilt u weten hoe het winkelen van de toekomst emit ziet? Ga dan eens kijken bij Albert Heijn in Tilburg. U kunt er winkelen met een 'selfscanwagen' die zelf kan optellen en attrekken. De voordelen: geen rijen meer voor de kassa, u weet al winkelend precies wat u uitgeeft en uitladen en weer inpakken is verleden tijd. Het nieuwe winkelen vraagt om een modern wagenpark. In AH's fi- liaal van de toekomst in Tilburg worden daarom elke dag vele proefritjes gemaakt met de selfscanwagen, een vemuftig ding waarmee u sneller en gerieflijker winkelt, omdat het veel hande- lingen overbodig maakt. Lees wat die selfscanner kan. Laten we maar eens gaan winkelen in AH's winkel van de toe komst. Bij binnen- komst vraagt u bij de informatiebalie de scanner op. Daar is nu nog wel een pasje voor nodig, maar dat krijgt u meteen op vertoon van rijbewijs of pas- poort. De scanner schuift u soepel in het paneel bij de duwstang van de wagen.'Dat is een eenvoudig soort dashboard met een venstertje en twee knoppen, een met een plus erop en een met een min. U bent klaar voor de start. Een piepje zegt dat alles okee is Op de groenten- en fruitafdeling weegt u een paprika af. Prijs- sticker erop en klaar. Tot zover niets nieuws, maarnu komthet: u drukt op de plusknop en strijkt met de scan ner over de streepjes- code van de prijsstic- ker. Een piepje zegt dat alles okee is. De pa prika kan de wagen in. Op het venstertje is nu de prijs verschenen. De volgende boodschap legt u gewoontege- trouw meteen in de wa gen. 't Is koffie van het vertrouwde merk en die pakt u blindelings. Ineens klinken er piep- geluidjes. Op het pa neel is een Iampje gaan branden. En dat bete- kentu bent vergeten het artikel te scannen. Even op de plus druk- ken dus, de scanner er- over en de 'fout' is her- steld. Het bedrag in het venstertje is ineens ho- ger. De prijs van de koffie is bij die van de paprika opgeteld. Han- dig: zo kunt u onder- weg altijd zien hoe de stand is! U doet nog veel meer boodschappen. Het gaat goed. Dan pakt u een pot augurkjes. U scant, zet de pot in de wagen en dan ziet u dat het zure zijn in plaats van zoetzure. Geen pro- bleem. U drukt op de min-knop, strijkt de scanner over de code, het bedrag wordt in mindering gebracht en u kunt de pot terugzet- ten. De caissiere hoeft niet meer op te tellen Als alle boodschappen zijn gedaan, rijdt u naar de speciale kassa bij de informatiebalie. De caissiere neemt de scanner in ontvangst, ze kijkt even of alles goed is gegaan en re- kent met u af. Dat gaat snel! Bovendien hoeft u de boodschappen niet meer uit de wagen te halen om ze daama weer in te pakken. In pakken heeft u al win kelend gedaan door de boodschappen in de vouwbox van de win- kelwagen te doen. Die box verandert in een handomdraai in een slimme draagtas. Die mag mee naar huis, te- gen statiegeld. De kale winkelwagen blijft ach- ter op de parkeer- plaats. Wat een uitvinding! Nooit meer in de rij staan voor de kassa. Geen boodschappen meer uitladen om ze even later weer in te pakken. En al winke lend op de hoogte blij- ven van het totaalbe- drag van de boodschap pen die in uw wagen staan. Wie zou zo niet willen winkelen? In Tilburg en omstreken hebben duizenden klanten al met de selfscanwagen kennis gemaakt. Want daar - in de Jan Heijns- straat - staat AH's win kel van de toekomst. Wip er eens binnen als u in de buurt bent. Kunt u vast wennen, voor straks. De selfscanwagen telt de bedragen al tijdens het winkelen op AllerHande 37

Allerhande | 1989 | | pagina 37