Kalcy voor gezonde botten Narcissen uit Zuid- Engeland Haring in culinaire marinade in 3 smaken AH-Wijnzuurkool ook in kleine verpakking Bloemen- en groentezaden van Albert AH Satesaus valt goed in de smaak :r hittvtfBMMdK met 60* extra calcium U kunt nu de lente ver- vroegd in huis halen met een fleurige bos grate, gele Carlton-narcissen. Die worden geteeld in Zuid-Engeland: op de Scil- ly-eilanden en in Cornwall. Daar is het nu al een stuk warmer dan hier. De narcissen groeien in Engeland op kleine veld- jes op de heuvels. Het is de telers eigenlijk te doen om de bollen, maar de bloemen worden er wel voor de verkoop gesne- den. De bollen zijn min- stens twee jaar oud. En juist die bollen geven sterke bloemen die lang staan: als u ze goed ver- zorgt minstens een week. Snijd een stukje van de stelen en zet ze in een vaas met water. Combi- neer narcissen nooit met tulpen. Daar kunnen ze niet tegen. U vindt de narcissen in alle AH-filialen met een bloemen- en plantenafde- ling. Vers van het veld, want maandag gesneden betekent woensdag in de AH-winkel. AllerHande 23 nieuwe fileermachine heel snel gefileerd, van de huid ontdaan en in stukjes ge sneden. Hierdoor wordt er uiterst hygienisch gewerkt en blijft de kwaliteit van de haring optimaal. De stukjes haring worden 30 dagen opgeslagen in een kruidenbad bij een tempe- ratuur van precies 0° C. Zo wordt de smaak opti maal ontwikkeld en wordt de haring heerlijk mals. De stukjes haring worden samen met de marinade- saus in leuke kuipjes ver- pakt, die u zo op tafel kunt zetten. Heerlijk bij de borrel op een toastje, stokbrood of als broodbe- leg. Inhoud: 200 g, prijs f 2,98. Ter kennisname f 2,69! Naast 'Hollandse nieuwe' zijn er ook andere manie- ren om haring te eten. Bij voorbeeld het nieuwe ha- ringprodukt van Ouwe- hand: Haring in Culinaire Marinade. Er zijn 3 smaakvariaties: Room, Madeira en Caribbean. Voor dit nieuwe produkt wordt de haring in een u meteen een handig strooizakje, waarmee u de zaadjes gelijkmatig over het zaaibed kunt verde- len. De uitgebreide ge- bruiksaanwijzing vertelt precies wanneer u de za- den moet zaaien, hoe u te werk moet gaan en wat de bloeitijd van de bloemen is of wanneer de groenten geoogst kunnen worden. De tenminste bruikbaar tot datum geeft aan hoe lang u de zaadjes in geslo- ten verpakking op een droge plaats nog kunt be- waren. Botten ontlenen hun ste- vigheid aan kalk. Vooral vrouwen in en na de over- gang, maar ook jongeren bij wie de botten nog wor den opgebouwd, zwan- gere vrouwen en oudere mannen moeten in de ga- ten houden dat zij met hun voeding voldoende kalk binnen krijgen. Kalcy (van Nutricia) kan daarbij helpen. Kalcy is een nieuwe, half- voile melkdrank, verrijkt met 60% extra calcium (kalk). Een halve liter Kalcy per dag is vol doende om een eventueel calcium-(kalk)tekort te voorkomen. U vindt Kalcy bij de houd- bare melkprodukten. De inhoud is '/2 liter, de prijs J 1,79. ©Ox!) In alle Albert Heijn filialen waar bloemen- en groen- tenzaden worden ver- kocht, vindt u dit jaar een nieuwtje. In een overzich- telijke display hangen nu zadenvan het AH Huis- merk, handig gesorteerd naar soort bloemen, groenten en kruiden. De zakjes met zaad on- derscheiden zich van an dere merken door hun vliegervorm. Door het on- derste hoekje van het zakje af te knippen, hebt Albert Heijn biedt een ruime keus aan zuurkool van het AH-Huismerk. Er is zuurkool naturel, wijn- zuurkool en kruidenzuur- kool. Deze soorten moet u ongeveer 20 minuten to ken voor ze gaar zijn. Sinds enige tijd is er ook een nieuwe soort: voorge- kookte wijnzuurkool met Riesling wijn. Dit is een milde zuurkool met een lekkere, verfijnde smaak. En snel klaar, want de zuurkool is al gaar. Het foliezakje 10 minuten ver- warmen in een pan met kokend water en uw zuur kool is goed. Behalve in de normale fo- lieverpakking van 500 gram, is deze voorge- kookte wijnzuurkool er nu ook in foliepakjes van 250 gram. Handig voor kleine huishoudens. Veel mensen zijn enthousiast over de satesaus en de hot satesaus van het AH-Huismerk. De sauzen hebben dan ook een echt 'Indische' smaak: kruidig, iets zoetig en een scherpe na- smaak. In beide sauzen is gember verwerkt. De hot satesaus is pittiger. Daar zit wat meer gema- len chili en extra ketjap in. De sauzen zijn overi- gens niet alleen geschikt voor bij een Indische rijsttafel, maar passen ook heel goed bij een kar- bonade of een portie patates frites. Satesaus is ook een lekkere dipsaus voor kleine bloemkool- roosjes en schijfjes komkommer. Makkelijk om in huis te hebben, want AH-satesaus uit een potje is heel snel klaar gemaakt: 1 deel saus vermengen met IV2 deel water en al roerende verwarmen tot een mooi gebonden saus. Zowel de normale als de 'hot' AH-satesaus tost f 3,49 per potje van 350 g (voor 8 dl saus).

Allerhande | 1989 | | pagina 23