GOEDKOPER VLEES IS OOK GOED VLEES Even een misverstand wegwerken: goedkoper vlees zou minder goed vlees zijn. Dat klopt niet. Wat wel waar is, is dat de bereiding soms wat meer tijd vraagt (maar besiist niet moeilijker is!). Dat is eigenlijk het enige verschil. Plus de prijs natuurlijk. Dus ligt het voor de hand om toch wat vaker voordeliger vlees te eten. Lekker! Bij AH staat kwaliteit voorop, ook bij goedkoper vlees. Helaas is voor veel mensen voordelig vlees nog steeds synoniem aan vlees van een mindere kwaliteit. Vaak wordt gedacht dat de voedingswaarde van voordelig vlees minder is dan die van de duurdere vleessoorten. Of dat voordeliger vlees altijd vet is en dat er wel eens kleurstoffen of conserveringsmidde- len aan worden toegevoegd. Dat is besiist niet waar. Ten eerste zijn de wettelijke normen voor verwerking van vlees (en eventuele toevoegin- gen daaraan) uiterst streng. Boven- dien doen we bij AH daar dikwijls nog een schepje bovenop. Ascorbinezuur is gewoon vitamine C Ook het etiket geeft informatie. Wan- neer u bij voorbeeld het etiket van half om half gehakt bekijkt, ziet u daar behalve rund- en varkensvlees ook vermeld: anti-oxydanten en dex trose. Het klinkt al een stuk minder verontrustend als u weet dat die anti- oxydanten uit niets anders bestaan dan ascorbinezuur, dat wij allemaal kennen als vitamine C, en dat dex trose een andere naam voor druive- suiker is. Waarom worden die stoffen aan het vlees toegevoegd? De vitamine C verhindert grijze verkleuring van het vlees. Behalve dat het vlees er dan aantrekkelijker uitziet, blijven smaak en kwaliteit ook beter. Dex trose heeft een stabiliserende en ver- sterkende werking op vitamine C. De combinatie van deze twee toevoegin- gen is in de wet voorgeschreven. Behalve dit soort toevoegingen, die bedoeld zijn om de kwaliteit van het vlees hoog te houden, voegt AH soms ook nog natuurlijke smaakstoffen, kruiden, groenten, specerijen en zout toe. Het gaat dan meestal om de vlug klaar produkten die direct de pan in kunnen en niet meer gekruid hoeven te worden. Bovendien kan door krui den meer variatie in de smaak wor den bereikt. In onze Italiaanse saucijs zorgen to- matenketchup, Italiaanse kruiden, paprika, wortel, ui en augurk voor het zuidelijke tintje aan ons Neder- landse varkensvlees! Goedkoper vlees: puur vlees Voordeliger vlees is van even goede kwaliteit als duurder vlees. De lagere prijs ontstaat vooral door vraag en aanbod. De vraag naar mager vlees is het grootste, maar aan een rund zit nu eenmaal minder biefstuk dan run- derlappen. Dat is een van de redenen dat runderlappen voordeliger zijn dan biefstuk. Runderlappen zijn heer- lijk, maar er is minder vraag naar en ze moeten wel even stoven! Al het vlees bij AH bevat niets anders dan puur vlees. Als we rundergehakt als voorbeeld nemen: dat wordt ge- malen van kleinere stukjes mager vlees, waar geen lappen meer van kunnen worden gesneden. Bij half om half gehakt zitten daar nog kleine stukjes varkensvlees bij. Voordelig vlees: hoge voedingswaarde Sommige voordelige vleessoorten bevatten meer vet dan magere, min der voordelige soorten. Dit is niet al tijd een nadeel, integendeel. Vetter vlees wordt over het algemeen min der snel droog bij de bereiding. Vlees met een beetje vet blijft net als mager vlees een goede eiwitbron, ook al is het eiwitgehalte iets lager dan dat van mager vlees. Bovendien zijn alle vleessoorten een goede bron van een aantal belangrijke vitamines en mineralen. Overigens is er ook een ruime keuze aan voordelig vetarm vlees. Wat denkt u van een tartaartje van zeer mager rundvlees, kip- en kalkoen- vlees, varkenslever en hamlappen? Af en toe iets anders Het voordelig vlees-assortiment van AH is enorm veelzijdig: rund- en varkensvlees, kip, vlug klaar vlees, gekruid vlees... Toch wilt u mis- schien af en toe iets anders. Daarom heeft AH tegenwoordig ook een aan tal vegetarische produkten: goed- koop, snel klaar, vetarm, eiwitrijk en heerlijk gekruid. Het schema geeft u een overzicht van de mogelijkheden. DE VOORDELIGE VLEESSOORTEN VAN AH Door verschillen in aanvoer kunnen Albert Heijns vleesprij- zen van week tot week wisse- len. Orienteert u zich dus voor de prijs per soort in AH's we- kelijkse aanbiedingen in ad- vertenties en in uw AH-winkel. VARKENSVLEES Prijs van f 6,50 tot 15,- per kilo Varkenslever Speklapjes met zwoerd Speklapjes zonder zwoerd Magere varkenslappen Schouderkarbonade Gelderse schijf Cordon Bleu-stick Italiaanse saucijs Shoarmavlees Varkensrollade RUND- EN VARKENSVLEES Prijs van f 7,- tot j 15,- per kilo Hamschijf Schenkel met been Gehakt half om half Braadworst Katenvink Knakworst Blinde vink Slavink RUNDVLEES Prijs van 10,- tot f 17,- per kilo Gepaneerde hamburgers Ongepaneerde hamburgers Rundersaucijs Rundergehakt Hacheevlees Rundertartaar Doorregen runderlappen Rundervink KIP EN KALKOEN Prijs tot J 6,- tot J 12,- per kilo Hele kip Kipkluifjes Gekruide kalkoensticks Kippebout Kipkarbonades Kalkoen nasi-bamivlees Kipdrumsticks VEGETARISCHE PRODUKTEN Prijs ca. j 15,- per kilo Vegetarische carre Vegetarische hamburger Vegetarische kebab Vegetarische schnitzel AllerHande 19

Allerhande | 1989 | | pagina 19