3 LUNCH-IDEEEN 3 VOORGERECHTEN Dit is typisch de maand om te lijnen, om het na de feestdagen wat rustiger aan te doen. Dat hoeft helemaal zo vervelend niet te zijn. Sterker nog: we maken van lijnen een beetje een feest. Hoe u dit verantwoord kunt doen, vertelt AllerHande u hier. Op de volgende bladzijden treft u een reeks recepten aan, die u daarbij kunt gebruiken. Wie wat wil doen aan zijn of haar li- chaamsgewicht, ziet graag op zo kort mogelijke termijn resultaat. Ook al is het teveel aan kilo's in de loop der maanden ontstaan, we willen het graag wei weer binnen enkele weken kwijt! Sommige speciale dieten, vermage- ringspreparaten, tabletten of andere middeltjes die te koop zijn, voorspel- ien dat dit best kan lukken. En wie ze wel eens heeft gebruikt, heeft mis- schien kunnen constateren dat de eerste dagen de kilo's eraf lijken te vliegen. Maar op langere termijn blijft van dat succes weinig meer over. Het ge- wicht vermindert veel langzamer (of zelfs helemaal niet) dan in het begin. Het eerste gewichtsverlies is louter vochtverlies En wie stopt met de eerst zo veelbe- lovende methode zit weer snel op het oude lichaamsgewicht. Meestal om- dat niet echt iets aan de eigen ma- nier van eten is bijgeschaafd en oude gewoonten weer gemakkelijk wor- den opgepakt. Ook speelt een rol dat het snelle gewichtsverlies van het begin, terug te voeren is op een groot vochtverlies en ook kan spierweefsel zijn afgebroken. Wat we natuurlijk willen is dat we wat vet kwijt raken maar niet dat onze vochtbalans of spieren worden aangetast. Hiervoor zijn geen wonderdieten voorhanden. Wat matigen en een verstandige keuze doen van voedingsmiddelen bieden op de lange termijn meer suc ces. Want wie te dik is, heeft niet te veel vocht maar te veel vet in het li- chaam! Wonderdieten bieden dus in de regel geen oplossing. Zij veroorzaken al- leen een gevoel van teleursteliing en ontmoediging als er (weer) een po- ging is mislukt. Tips voor slankelijners Voor iedereen geschikt zijn de spel- regels voor een gezonde voeding, niet alleen voor de slankelijners maar ook voor de 'gemiddelde Ne- derlander', met maaltijden die volop groente, fruit, magere of halfvolle zuivelprodukten, een beetje boter of margarine, bruine broodsoorten, aardappels en mager vlees of bij voorbeeld vis bevatten. Die basisvoe- dingsmiddelen zorgen met elkaar voor de aanvoer van voldoende voe- dingsstoffen (o.a. eiwitten, vitami- Magere belegsoorten zijn o.a.: ossetong rookvlees kipfilet rosbief fricandeau plakjes groente (paprika, radijs, komkommer, tomaat, wortel) fruit huttenkase AH Zaanlander light halvajam sandwichspread slankesmeerkaas Linera kaasspread Linera smeerpate's ZO WORDT LIJNEN Drie uitgewerkte lunch ideeen, met kant en klaar produkten en een recept: gegratineerde uiensoep, een gepocheerd ei op toast of een volkorenbol- letje met verse kruiden- kaas en alfalfa. Kijk op bladzijde 10. Een lekker voorgerecht maakt een maaltijd altijd een beetje feestelijk. Ze- ker deze slanke voorge- rechten: kerrie-knolselde- rijsoep, garnalen-grape- fruitcocktail en een ge- mengde salade met rook vlees: bladzijde 12. 8 AllerHande

Allerhande | 1989 | | pagina 8