EEN PAAR NINUTEN PER DAG VOOR UW HUID Stel dat uw huid niet in topconditie verkeert. En dat u daar, liefst binnen enkele weken, drastisch verandering in wilt brengen. Wat is daar voor nodig? Ten eerste: elke dag een paar minuten aandacht. En daarnaast wat kennis over alles wat invloed heeft op uw huid. Niet alleen aan de buitenkant heeft uw huid aandacht nodig; voeding en leefgewoonten spelen ook een rol. Er zijn mensen die hun hele leven met een per- zikhuidje rondlopen zonder daar ooit iets voor te doen. Ze vor- men helaas een uitzon- deringopde regel: de meeste mensen krijgen dat niet zomaar op een presenteerblaadje en bij hen is het al snel van hun gezichtshuid af te lezen als de verzor- ging ervan te wensen overlaat. Eenzijdige voeding, roken, alcohol- gebruik en stress kun- nen een negatieve in vloed hebben op de huid. En behalve een verkeerd levenspa- troon werken ook fac- toren als zonlicht, kou, en luchtverontreiniging op de huid in. Een goede dagelijkse ver- zorging vanaf de bui tenkant is dus onont- beerlijk. Daar heeft u geen bijzonder kost- bare of zeer exclusieve produkten voor nodig. Bij Albert Heijn is een breed scala aan goede gezichtsverzorgings- produkten voor elke dag te vinden. Reinigen: eerst met een milk, dan een lotion Het gezicht's ochtends en's avonds voor het slapen gaan grondig reinigen is nodig om de porien niet verstopt te laten raken. Een zachte reinigingsmilk gebruikt u om de make-up eraf te halen en om het vuil te ver- wijderen dat in de loop van de dag op de huid terecht is gekomen (Nivea Visage reini- gingslotion; Ponds Cleansing Milk). Een lotion zorgt er daama voor dat er geen restjes reinigings milk blijven zitten en geeft bovendien een lekker fris gevoel (Ni vea Visage gezichtslo- tion; Gentle Care Face Lotion). De jeugdige, vette pro- bleemhuid kan veel baat vinden bij alleen een goede reinigende tonic (Clearasil Tonic). De huid rondom de ogen is altijd kwets- baarder. Gebruik daarom voor dit ge- deelte van de huid een reinigingsprodukt dat speciaal daarvoor be- stemd en dus extra mild is (AH oogmake up Remover). Om de gezichtshuid nog drastischer te rei nigen en te verfrissen kunt u eenmaai per week een scrub nemen (Facial Scrub van Aap- ri). Dat is een creme met kleine korreltjes die bij het inmasseren een wrijvende werking hebben, zodat de huid van dode cellen wordt bevrijd. Bovendien zorgt zo'n scrub-behan- deling ervoor dat de creme die u vervoigens opbrengt veel beter wordt opgenomen. Een dagcreme beschermt de huid Vocht in de huid bren gen en de huid 'voeden' kan een creme helaas niet. Maar dat betekent niet dat cremes geen enkele functie hebben. Integendeel, een goede creme beschermt de huid tegen de schade- lijke inwerking van kou, luchtvervuiling, en houdt bovendien het vocht in de huid vast, zodat deze niet uit- droogt. Als u's ochtends het gezicht grondig heeft gereinigd, kan de dag creme worden opge- bracht (Oil of Ulay of Kaloderma). Naast de gewone cremes heeft Albert Heijn dagcre- mes met een tintje (Tintje Zacht van Ponds) en speciaie pro dukten voor de oudere huid die meer nodig heeft (Plenitude van L'Oreal). Laat een dag creme wel altijd even inwerken voordat u make-up opbrengt. Dan kunt u de make-up na- melijk makkelijk over de huid verdelen en voorkomt u dat uw huid zelfs na het poede- ren nog te veel blijft glimmen. Voor de tere huid rondom de ogen kan het beste een zeer milde creme worden gebruikt (Plenitude Oogcontourcrkme). In de nachtelijke uurtjes heeft uw huid de tijd om even lekker tot rust te komea Een goede nachtcreme (Night of Ulay) kan dan prima haar werk doen. Tegelijk met de andere boodschappen Albert Heijn is van me- ning dat goed niet duur hoeft te zijn. De in dit artikel genoemde ef- fectieve huidverzor- gingsprodukten zijn dan ook gunstig ge- prijsd. En er is nog een voordeel: u hoeft niet naar een andere win- kel. U haalt de produk ten voor uw huid ge- woon tegelijk met uw andere boodschappen. ■'SSS&Sfc1 LOREAL Facial Scrub Ore:ai ii <>(x;c'ont(h;k CRtME AllerHande 59

Allerhande | 1989 | | pagina 59