Jordan Uniek kookboekje voor kankerpatienten Nieuw: Appelsientje met vruchtvlees Lekker eten. beter voelen In het kader van het 75-ja- rig bestaan heeft het Ne- derlands Kanker Insti- tuut/ Antoni van Leeu- wenhoek Huis een uniek kookboekje uitgegeven onder de titel 'Lekker eten... beter voelen'. Het praktische kook boekje is bedoeld als hulpmiddel tegen alge- mene klachten die bij het hebben van kanker naar voren komen, zoals ver- magering, verminderde eetlust of afkeer van warm eten. De samenstellers van het boekje zijn er van uitge- gaan dat eetproblemen niet moeten leiden tot 'apart' koken waardoor de patient in kwestie een uit- zonderingspositie in- neemtbinnen hetgezin. Met de 80 geselecteerde recepten die grotendeels uit AllerHande komen, kan het hele huishouden samen gezond en smake- lijk blijven eten. Elk recept is voorzien van een fraaie kleurenfoto. Verder bevat het boekje enkele hoofdstukken met algemene informatie over wat gezonde voeding in- fc- J11 houdt, praktische tips te gen vermagerings- of ver- moeidheidsverschijnselen en antwoorden op de 25 meest voorkomende vra- gen die de afdeiing Diete- tiek van het Antoni van Leeuwenhoek Huis over kanker en voeding te ho- ren krijgt. U kuntdit boekje'Lekker eten... beter voelen' be- stellen door f 10,95 over te maken op postgiro 9229 t.n.v. Medianette Haarlem, onder vermel- ding van AvL-kookboekje. Het is niet te koop bij AH of in de boekwinkel. Appelsientje met vrucht vlees is een nieuw sinaas- appelsap van Riedel waar- aan sinaasappelvrucht- vlees is toegevoegd. Net als gewone Appelsientje gaat het hier om puur, on- gezoet sap zonder conser- veermiddelen. Tot voor kort ging hetwaardevolle vruchtvlees met pitten en de stugge witte vezels ver- loren. Nu is hetmogelijk het lekkere en gezonde vruchtvlees naderhand weer aan het sap toe te voegen. Het voordeel hier van is dat het sap meer voedingsvezel bevat. Voe- dingsvezel heeft een gun- stige invloed op de darm- functie. Appelsientje bevat vrijwel evenveel vitamine C als versgeperst sap. Dit bete- kent dat 1 glas Appel sientje al voldoende is voor de dagelijkse be- hoefte aan vitamine C. Appelsientje met vrucht vlees zit in een pak met een inhoud van 0,751. Kleiner dan de andere vruchtesappakken van Riedel en daardoor beter afgestemd op kleine huis- houdens. Een pak Appel sientje met vruchtvlees kost f 2,39. AllerHande 53

Allerhande | 1989 | | pagina 53