Onze Brouwers denken niet licht over smaak. BROUWERS BIER'LIGHT' Rijst: nu in vijf minuten op tafel Brood bevat weinig vet Balance: een nieuwe uitgebalanceerde koffiemelk BmuwersRicr LIGHT Minder alcohol, minder calorieen Inspringend op debe- hoefte om heel snel een maaltijd op tafel te kun- nen zetten heeft Oryza een snelklaar rijst ontwik- keld die in vijf minuten op tafel staat. Rijst a la mi nute bestaat uit grote rijstkorrels, die door een nieuw procede (koken en drogen) poreus zijn ge- maakt. Hierdoor nemen ze zeer snel water op. De bereiding van Rijst a la minute is heel eenvoudig: U brengt water aan de kook, roert de rijst erdoor en laat de rijst 5 minuten van het vuur af staan. Een pak Rijst a la minute be- vat 250 g. Dit is vol- doende voor 4 personen. De rijstkorrels zijn name- lijk lichter dan gewone rijst en nemen daardoor meer water op. Uiteinde- lijk hebt u dus net zoveel rijst als wanneer u een portie gewone rijst (400 g voor 4 personen) kookt. Brood levert vooral koolhydraten en voedingsvezel en maar nauwelijks vet. Gemiddeld bevat brood zo'n 2 tot 2,5 vet. In volkorenbrood zit iets meer vet dan in witbrood, omdat de tarwekiemen die erin verwerkt zijn vet (tarwekiemolie) bevatten. In te- genstelling tot wat vaak gedacht wordt, voegen de grote bakkerijen niet meer vet aan brood toe dan de zelfbakkende bakkers. Overigens wordt aan brood maar toegevoegd, de rest van het vet zit van nature al in het brood. Door iets vet toe te voegen blijft het langer zacht en lekker. Al met al zult u van brood niet dik worden. Eerder van het beleg. Als u een boterham dun be- smeert met boter en er mager vlees op legt, ligt er al dertig maal zoveel vet op als er in het brood zelf zit. Verantwoord eten is te- genwoordig het motto dat veei mensen hanteren, maar daarbij willen we geen concessies doen aan de smaak. Balance, een nieuw merk koffiemelk, haakt daarop in. Dit nieuwe produkt is lekker romig, omdat er melk als basis isgebruikt. Het is halfvol en rijk aan linol- en linoleenzuurdoordetoe- voeging van plantaardige ingredienten. Friesche vlag brengt Ba lance in drie verschillende verpakkingen: een 500 grams pak, een flesje met een inhoud van 0,21 en eenpersoonscups (per tien verpakt en met een inhoud van 7,5 g per cup). AllerHande 21

Allerhande | 1989 | | pagina 21