J 4 Wijnvlek of kaarsvetvlek verwijderen Wat zijn kumquats? Speciaal voor de kerstdagen: drie nieuwe gevulde rollades "Blacks/ell §5 Fijnproevers hoef je niks te vertellen. Zij weten dat je met een scheutje van het een, en een paar druppettjes van het andere wonderen iirnn^p kan doen op smaak. 1 JCRpSSE&r WORC. SAUCE ABASC EEN STELLETJE Een scheutje Crosse Blackwell Worchestersaus geeft aan al j uw soepen, sauzen en andere gerechten een Engels accent. Dat moet u gewoon proberen. m Pikanter koken begint met 'n tikkeltje Tabasco. Want met Tabas co komt elk gerecht meer tot zijn recht. Gebmik Tabasco in de keu- ken, maar zet het ook gerust/\op tafei. ^\BRAND/<J Een wijnvlek of een kaars vetvlek in uwtafelkleed, dat kan gebeuren met de kerst. Direct handelen be- perkt vaak de schade. Valt er een glas rode wijn om, dep dan eerst snel het vocht weg met keu- kenpapier. Strooi dan flink veel zout op de vlek of besprenkel de vlek dan met wat witte wijn of jene- ver. Na de maaltijd kunt u de vlek wegdeppen met alcohol, brandspiritus (al- leen op donkere kleden) of een vlekkentovenaar voor wijnvlekken (Sorbo). Hierna wast u het kleed gewoon indewasmachi- ne. Gemorst kaarsvet moet u eerst hard laten worden. Dit gaat snel als u er een ijsklontje op legt. Verwij- der zoveel mogelijk hard kaarsvet. Dan strijkt u de rest van de vlek eruit. Leg Kumquats zijn kleine, langwerpige dwergsinaas- appeltjes met een glan- zend oranje schil. Ze zijn erg geurig en hebben een krachtige en kruidige si- naasappelsmaak (een beetje bitterzuur). Kum quats komen oorspronke- lijkuit China, maar wor den nu ook in veel andere landen geteeld, o.a. Ja pan, Brazilie, Afrika, Noord-Amerika en in de landen rond de Middel- landse zee. U kunt kum quats met schil en al eten (wel eerst goed wassen). Ze zijn zeer rijk aan vita- mine C. Kumquats sma- ken goed in groentesala- des (bij voorbeeld witlof- of andijviesalade) en cocktails, sauzen bij vlees er een dikke laag keuken- papieronder en ook een laag keukenpapier op de vlek en ga er met een warm (stand 2) strijkijzer over. Schuif het papier steeds op, zodat dit het vet kan opnemen. De rest van de vlek kunt u weg deppen met terpentine, brandspiritus (alleen op donkere stoffen) of alco hol. Dewasmachine doet de rest. en nagerechten. Met plak- jes kumquat kunt u heel leuk garneren. U vindt kumquats op de groente- afdeling. Naast de bekende feest- rollade metvruchten heeft Albert Heijn speciaal voor de feestdagen drie nieuwe, feestelijk gevulde rollades: Varkensrollade met Edammer kaas De vullingvan Edammer- kaas, oregano, basilicum en een vleugje knoflook geeft deze rollade een heel aparte, pittige smaak. Varkensfiletrollade met appeltjes Lekker fris en toch ook pittig van smaak door de vullingvan kleine stukjes appel, fijngesneden ui en een beetje kerriepoeder. Varkensfiletrollade met Spaanse peper en paprika Stukjes paprika en een beetje Spaanse peper ge- ven deze rollade een echt pittige smaak. De vulling bestaat verder uit cham pignons, prei en tomaat. De braadtijd van deze rol lades is ca. 50 minuten per 500 g. Voor een rol lade van ca. 1 kilo wordt de braadtijd ca. 60 minu ten. De rollades zijn tot 24 december bij AH te koop. AllerHande 85

Allerhande | 1988 | | pagina 85