ZO DOET U DAT De tijd van feesten, heerlijke diners en vuurwerk is weer aangebroken. Daar hoort een feestelijke outfit bij en niet te vergeten... een stralende make-up. Vaste regels voor het opbrengen van een feest-make-up zijn er niet. Alles mag dus, maar met een paar leuke ideetjes wordt het wel veei mooier! Feest- of avond-make- up mag altijd iets zwaarder en een stuk feller van kleur zijn dan de make-up die u normaal gesproken overdag draagt. Niet alleen omdat een feest natuurlijk vraagt om lekker vrolijke kleuren, maar ook omdat het licht's avonds minder fel is dan overdag. Al bert Heijn heeft een breed assortment feestelijke make-up; in sprekende kleuren; met parelmoer of een mysterieuze goudglans. Kortom: de make-up bij uitstek voor alle bruisende avonden die de maand december brengt. Het onderlaagje Niets is heerlijker dan voor speciale gelegen- heden eens lekker de tijd nemen voor het op brengen van make-up. Eerst een maskertje dat reinigt en verfrist. Daama een dagcreme die de huid goed voor- bereidt op een echte feest-make-up. Wie een jonge gladde huid heeft, zou eens een parelmoer of goudglan- zend fond de teint moe- ten proberen. De wat oudere huid is meer ge- baat bij een wat meer dekkende fond de teint. Neem bij voorkeur een tint lichter dan de eigen huidskleur: zo vermijdt u dat het lijkt alsof het gezicht 'los op de hals staat'. De basis is helemaal af als het gezicht tenslotte gepoe- derd is (vergeet vooral de oogleden niet te poe- deren voor u er kleur op aanbrengt). Voor een extra feestelijke uitstraling kunt u een poeder met goudglans nemen (Natural Glow van Cover Girl). Dat staat ook heel leuk op de schouders of decol lete. Sprekende ogen en wenkbrauwen Ogen doen heel veel in een gezicht. Een zwaardere make-up kan schitterend zijn, maar die vergt geduld en precisie, anders lij- ken uw ogen al snel twee 'zwarte gaten'. Een lijntje langs de bo- venste en onderste wimperrand met een oogpotlood maakt de ogen mooi sprekend, mits u het voorzichtig met bij voorbeeld een wattenstaafje ver- vaagt. Voor de oogleden heeft Albert Heijn een ruime keuze aan oogschaduw. Goudkleurige oogscha duw springt er altijd uit (nr. 9 van Cover Girl). Als u bij elkaar passende lichte en don- kere tinten wilt combi- neren, kunt u deze van donker naar licht tot aan de wenkbrauwen opbrengen. Om de kleu ren onzichtbaar in el kaar te laten verlopen gaat u er gewoon even met de poederkwast overheen. De wimpers worden het mooist als de mas cara in meerdere laag- jes wordt aangebracht (wel ieder laagje even laten drogen). Daama voorzichtig borstelen met het speciaal daar- voor bestemde bor- steltje. Zo blijven er geen klontjes mascara tussen de wimpers zit- ten. Voile wenk brauwen zijn in Voile, dikke wenkbrau wen zijn in. Borstel ze daarom alleen wat in model en zet ze eventu- eel iets aan met een wenkbrauwpotlood in de kleur van uw wenk- brauwhaartjes. Lippen om te zoenen Een mooie felle kleur lipstick is lekker feestelijk. Mooi fel rood of koraaloranje bij voorbeeld. De kleur vloeit niet uit als u eerst met een lippot- lood de contouren te- kent. Bovendien kunt u daarmee de vorm van de mond iets 'corrige- ren'. Vooral tijdens een feestelijke gelegenheid is het fijn als de lip stick lang blijft zitten. Heel handig is het om over het eerste laagje lipstick (wel eerst met een tissue 'afhappen') wat poeder aan te brengen en daama pas voor de tweede maal lipstick aan te brengen. Tot slot een klein stipje goudkleurige oogscha duw op de onderlip voor een extra feeste lijk effect. Voor de na- gels kunt u dezelfde kleur nemen als de lip stick. Een geraffineerde bios Ook heeft Albert Heijn blushers in alle roze, bruine, oranje en rode tinten. Neem de blus her in een kleur die mooi past bij uw huidskleur en de oog schaduw en de lipstick die u voor uw feest-ma- ke-up heeft uitgekozen. Als u deze pas aan brengt als de rest van de make-up af is, voor- komt u dat het er tij dens het opmaken per ongeluk weer wordt af- geveegd. Met een high lighter of een paar glit- tertjes op het hoogste punt van het jukbeen is uw feest-make-up hele maal af! FEEST-MAKE-UP? Poeder de oogleden en breng daama de oogschaduw aan Feestelijke make-up: warme tinten en een zweempje goud AllerHande 83 Goudkleurige oogschaduw op de onderlip voor het effect

Allerhande | 1988 | | pagina 83