Met Creme Fralche van Mona worden uw gerechten romig en zacht. FAnonORE Mona Creme Fralche. /won* Het geheim van romige gerechten. HOLLANDSE BL0EMK00L EN BROCCOLI 00K NET KERSTNIS /worn 2 preien 2 kippebouillontabletten 500 gram enkele kalkoenfiltes 1 bekertje Crfeme FraSche 1/2 theelepel laos 1/4 theelepel gemberpoeder zout KALKOENFILET MET PREISAUS (4 personen) stuur een produktbegeleider is. 'Dat klopt,' zegt produktbegeleider Henk Smit even later. 'Eerst zorg je ervoor dat de temperatuur in de wa- gen optimaal is. Boven het vriespunt, maar niet hoger dan een graad Cel sius. Voor er ingeladen wordt, con- troleer ik de temperatuur van de groenten die klaar staan in het pak- station. Is die temperatuur te hoog, dan weiger ik, dan moeten de kisten eerst de koeling in, anders kan ik de kolen niet optimaal afleveren in Ne- derland.' Twee miljoen bloemkolen Hans Vet: 'In totaal koopt AH per jaar ruim twee miljoen witte bloem kolen van de boeren in Fano; dat is een derde van hun oogst. Bloemkool en broccoli vormen de hoofdmoot, maar Henk Smit en zijn collega's (goed voor 500 ritten per jaar) ne- men vanaf november ook bleekselde- rij en venkel mee, in juni extra sper- ziebonen en in de zomer paprika's. Weet je wat het is: het klimaat en de bodem rond Fano zijn gewoon de beste bondgenoten, als het in Neder- land te kil is. We vinden het nu eigenlijk heel ge woon dat allerlei groenten het hele jaar door verkrijgbaar zijn, maar toch blijft het bijzonder om met Kerstmis Hollandse bloemkool te eten.' Snij de prei in dunne ringen en was ze goed. Breng 1 liter water met de kippebouillontabletten aan de kook, leg de kalkoenfilets erin en laat ze in circa 10 minuten heel zachtjes tegen de kook aan gaar worden. Haal de filets uit de bouillon en houd ze warm. Kook de prei circa 5 minuten in 1 dl. van de bouillon, voeg de Crdme Fralche toe en laat het groente- mengsel nog circa 10 minuten zachtjes pruttelen. Wrijf dan het groentemengsel door een zeef en breng de saus op smaak met de laos, gemberpoeder en zout. Serveer de in schuine plakken gesneden kalkoenfilets op een bedje van preisaus. Geef er rijst bij en een salade. PTT Met dit beeldmerk (links) staan de groentekwekers uit Fano garant voor kwaliteit. Tricolore, ofwel bloemkool-driekleur al vier jaar verkoopt AH in sommige winkels groene bloemkool met z'n pittige smaak. De paarsviolette bloemkool (smaak nog intenser) ligt nog niet in de winkel, maar er wordt aan gewerkt! Paarsviolet is ook de kleur van het zusje dat de inmiddels vertrouwde groene broccoli binnenkort krijgt Dit Hollandse zaad doet het goed in Italiaanse grand. Uit een kilo groeit een kwart miljoen bloemkolen! AllerHande 71

Allerhande | 1988 | | pagina 71