nu ook In beperkt aantal AH-winkels verse mosselen Mie, lekker bij Chinese gerechten cn 'L Het nieuwste Blue Band Vis-kookboek jySsga*, Vier nieuwe Light- snacks '^0 Albert Heijn gaat dit jaar in een aantal grote win- kels (met een 4 of 5 op de deur) verse Zeeuwse mos selen verkopen. De mos selen zijn schoongemaakt en panklaar verpakt in zakken of bakken van 2 kg. Tegen het schoon- maken van de mosselen hoeftudusnietopte zien, dat is nog een kwes- tie van schoonspoelen on- der de stromende kraan. Gaat een mossel tijdens het spoelen niet dicht, dan kunt u controleren of hij nog goed is door de mossel even tegen het aanrecht te tikken. Gaat hij dan nog niet dicht, dan kunt u dit exemplaarbe- ter weggooien. Ook ka- potte exemplaren moet u weggooien. Gelukkig komt dit nog maar zelden voor. Mosselen koken is een fluitje van een cent. In Mie is de basis voor bamischotels, maar smaakt ook lekker bij een maaltijd met echt Chinese gerechten. Mie is net als macaroni en spaghetti een deegwaar, Albert Heijn biedt u een uitgebreid assortiment met diverse soorten mie. Ten eerste zijn er de mie-nestjes van het AH Huismerk en van Honig, respectieveiijk 1,69 en1,89 per pak van 500 g. Deze nestjes be- staan uit platte mie, die veel lijkt op lintmacaroni. Mie-nestjes worden veel gebruikt voor het maken van bami. De nestjes moeten ongeveer tien minuten ko ken. Van Birkel is er gesneden, platte mie (f 1,19 per zak van 500 g). Daarnaast zijn er nog zogenaamde Chinese mie en Chinese eiermie van Soubry. Dit zijn een soort ge- krulde mie-plakken van 250 g. Eiermie, waarin 15 ei verwerkt is, heeft een lekkere voile smaak en blijft ook wat steviger. Deze Chinese miesoorten zijn supersnel klaar leg het blok in kokend water, zet het vuur uit en laat de mie 4 minuten liggen. Even doorroeren, afgieten en de mie is klaar. Het is het lekkerst als u de mie nog even roerbakt met verse groenten als prei en wortel. Een pak Chinese mie kost J 1,19, een pak Chinese eiermie1,49. een kwartiertje staat uw mosselmaaltijd optafel. Lekker met stokbrood of patates frites en een ge- mengde salade. Een zak mosselen van 2 kg is vol- doende voor 2 a 3 perso- nen. Een recept voor gekookte mosselen (2 a 3 perso- nen): Een pak gesneden soep- groenten(van 150 g) en 1 dl droge witte wijn in een grote pan doen. 1 Zak mosselen schoonspoelen en de mosselen op de groente leggen. Op hoog vuur de mosselen ca. 8 minuten koken tot ze alle- maal open zijn. De pan af en toe schudden. De mos selen in een grote schaal scheppen. Van V2 dl kook- vocht met bekertje zure room, 2 eetlepels mayo- naise en Vi eetlepel mos- terd een sausje roeren. Het sausje over 2 schaaltjes verdelen en bij de mosselen geven. In de succesvolle reeks Blue Band kookboeken is een nieuw deel versche- nen over Vis. Eerder zijn al verschenen: het Basis- kookboek en de kookboe ken Vlees. Soepen en Sau- zen en Groenten. In het Vis-kookboek staan veel verrassende visge- rechten. Alle recepten zijn helder beschreven en voorzien van fraaie kleu- renfoto's. De technieken worden stap voor stap uit- gelegd. U kunt het boekje (en ook de andereBlue Band boekjes) bij elkaar sparen met Blue Band-ze- geltjes. Voor een boekje hebt u 40 zegeltjes nodig en moet u f 2,- bij beta- len. Zonder zegeltjes kost het boekje f 7,90. Spaar/ Bestelkaarten zijn bij Al bert Heijn verkrijgbaar. Vanaf 10 november is het Blue Band Vis-kookboek in de Albert Heijn winkels te koop. Het snackassortiment van Mora wordt uitgebreid met een viertal light-pro- dukten: frikandellen, hamburgers, kroketten en bitterballen. Deze nieuwe snacks bevatten ruim 35 minder vet dan deze snacks gewoonlijk bevat ten. In de kroketten en bitterballen is een deel van het vlees vervangen door soja-eiwit. De frikandellen moeten worden gefrituurd, maar de kroketten en bitterbal len kunnen ook in de oven of grill worden klaarge- maakt. De hamburgers kunnen behalve in de koe- kepan ook in de magne tron worden bereid. De prijzen van deze Mora light-snacks: frikandellen (doos van 4 stuks a 70 g) J 2jl9, hamburgers (doos van 4 stuks a 75 g) J 2,98, kroketten (doos van 4 stuks a 70 g) j 2,69, bitterballen (doos van 12 stuks a 20 g) f 2,69. 12 bitterb frikand ID mora 4 HAMBU H! mora 4 KROKEIT AllerHande47

Allerhande | 1988 | | pagina 47