r Chinese ON IE PROEVEN msraisi/ s China is in. De televisiecursus Chinees van Teleac is al herhaald, de film 'De laatste keizer' kreeg negen Oscars en Adriaan van Dis scoorde een bestseller met zijn boek 'Een barbaar in China'. Ook de keuken van dat immense land is opnieuw! razend populair. Hoog tijd dus om ook zelf eens echt Chinees te gaan koken. Bij AH vindt u nu van alles om dat te doen. Misschien heeft u ze al in uw Albert Heijn-winkel gezien, de drie kook- boekjes die samen Het Chinese Kookboek vormen. De titels zijn: 'Een nieuwe manier van eten', 'Va- riaties met vlees, kip en vis' en 'Va- riaties met groente, rijst en mie'. Ook nieuw - en exclusief voor Neder- land - zijn de zes basis-ingredienten onder het merk 'Chi nese Chef. Deze pro- dukten zijn onmisbaar in de Chinese keuken: sojasaus, sesamolie, hoisinsaus, oestersaus, gedroogde Chinese paddestoelen en gezou- ten zwarte boontjes. Bijna alles wat u ver- der nodig heeft is in het bekende assorti- ment van AH te vin- den: verse groenten, knoflook, gemberwor- tel en sjalotjes, vlees, kip, vis en alledaagse dingen als sui- ker, azijn, mai'zena, eieren, sherry en uiteraard rijst of mie. AH's groente-afdeling bleek een bron van inspiratie De bekwame Chinese meesterkok Chengjing Lin deed zijn boodschap- pen ook gewoon bij Albert Heijn. Op- geleid in de allerfijnste kneepjes van het vak hielp hij bij de samen- stelling en bereiding van alle gerechten uit AH's Chinese kook boek. Lin had geen koffertje met speciale spulletjes bij zich, maar was - net als u - aangewezen op het 'normale' assortment. Dat aanbod beviel hem zo goed, dat hij ter plekke nieuwe re- cepten bedacht. 22 AllerHande

Allerhande | 1988 | | pagina 22