SUKRETTINE. SmAKELIJK ZOET. gelijk kunt u het eens proberen. Voor de goede orde wil- len wij graag even op- merken dat klagen bij de bedrijfsleider of af- delingschef wel dege- lijk zin heeft. Men is gewend daar serieus aandacht aan te beste- den en bovendien hebt u dan het voordeel dat direct ter plekke maat- regelen kunnen worden genomen. Aardappels in kleinere verpakkingen? Aardappels lenen zich er minder goed voor om op de bedien-u-zelf wijze te worden aange- boden. Wanneer een verpak- king van 2!/2 kilo voor u te veel is, dan is men in het filiaal altijd bereid om een zak open te ma- ken en u de door u ge- wenste hoeveelheid te leveren. De groente- chef zal u daar graag bij helpen. Bovendien zijn er sinds enige tijd wel kleine verpakkin gen met panklare aard- appelen, zoals A-partjes en krieltjes in duopak a 375 gram (AH Huismerk) en verse kookaardappelen (Vitabintje) a 450 gram. Kan er wat minder zout in vlees? Aan rundervinken wordt in principe 1,6% zout toegevoegd. Uit de readies van de klanten weten wij dat men dat over het algemeen het juiste percentage vindt. Het zout wordt met de hand toegevoegd en het is daarom niet uitgeslo- ten dat er soms een uit- schieter tussenzit en te veel wordt toegevoegd. Wij hebben uw opmer- king daarom aan de slagers doorgegeven. Er is een duidelijke tendens om minder zout te gebruiken. Wij passen ons daar uiter- aard bij aan. Voor wat betreft het rookviees zijn de richtlijnen als volgt: lichtgezouten bevat 3i/2-6%, normaal gezou- ten 6%. Regelmatig wordt het zoutgehalte van de vleeswaren gecontro- leerd. Verzamelband voor AllerHande? Helaas kunnen wij u momenteel niet helpen aan den verzamelband voor AllerHande. Door de grote belangstelling is onze voorraad name- lijk volledig uitver- kocht. Wel overwegen wij om nieuwe verzamelban- den te laten maken. Mochten wij inderdaad hiertoe besluiten, dan zullen wij dit via Aller Hande, via onze win- kels en via adverten- ties bekend maken. ca. 700 Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH te koop zijn of over andere zaken die u bij AH tegenkomt? Schrijf het ons: AllerHande, Antwoordnummer 250, 1500 VC Zaandam (geen postzegel). Vragen die voor een groter publiek interessant zijn, worden in deze rubriek gepubliceerd. Alle briefschrijvers krijgen persoonlijk antwoord. Ik doe regelmatig mijn boodschappen bij AH. Nu heb ik een verzoek: is het niet mogelijk, zoals bij de meeste groenten, de aard appels in kleinere hoe- veelheden af te wegen en te verkopen. Aangezien ik alleen woon, door de week geen warme maaltijden kook en behalve van aard appels ook van rijst en Ita- iiaanse gerechten houd, is 2Vz kilo aardappels voor mij echt te veel. De helft van de aardappels ver- dwijnt dan ook regelmatig inde vuilnisbak. M.P. TEO. Laatst heb ik weer eens rundervinken gegeten. Helaas zijn ze zo zout dat je de vleessmaak niet meer proeft. Zout is toch al slecht. Mijn gezin eet zeker niet zoutloos, maar dit is toch echt ongeloof- lijk; niet hartig, maar zout. Ook de vleeswaren zijn over het algemeen veel te zout, zelfs het lichtgezouten rookviees. We hopen dat de AH-sla- ger de zoutpot in de toe- komst wat matiger zal gaan gebruiken. MEVR. M.E.M.d.W. TED.H. Ik lees altijd met veel pie zier de AllerHande van Albert Heijn. Ikbewaarze dan ook trouw en maak geregeld een heerlijke maaltijd uit dit blad. Nu zag ik echter bij an dere mensen in huis dat ze hiervoor zo'n handige verzamelband hadden. Mijn vraag is nu: hoe kan ik aan zo'n map komen? Kan ik ze bij u bestellen en zo ja, hoeveel kost zo'n verzamelband? Y.D. TEE. ZOETJES AllerHande 77

Allerhande | 1988 | | pagina 81