koffie melk haltVolle Hoe kunnen alcoholhouden- de dranken in recepten worden vervangen? In veel recepten wordt een alcoholische drank gebruikt. Niet vanwege de alcohol, omdat die tijdens de bereiding van het gerecht ver- dampt, maar vanwege de smaak. Wanneer in een recept wijn gebruikt wordt, kunt u hiervoor ook vaak bouillon gebrui- ken of de wijn wegla- ten. U kunt ook de kleine 0,251 flesjes ko pen en die gebruiken, zodat u geen restant heeft. Deze kleine flesjes wijn, zowel wit als rood, zijn in de meeste AH-filialen verkrijg- baar. Vervanging van ge- distilleerde dranken in recepten is vaak moei- lijk. U kunt de drank dan beter gewoon weg- laten. Port kan vervan gen worden door rode druivensap met een ex tra schepje suiker. Likeuren kunnen ver vangen worden door li- monadesiroop. Bij voorbeeld aardbeienli- keur door aardbeiensi- roop, Grand Marnier door sinaasappelsiroop. In plaats van rum kan rum-essence gebruikt worden (treft u aan bij de Baukje bakproduk- ten). Ook van Maras- quin bestaat een essen ce. Zoete witte wijn kan vervangen worden door wit druivensap (in Zonnatura assorti- ment). Als alternatief voor Campari is bij de slijter het niet-alcoholi- sche Crodino verkrijg- baar. Albert Heijn ver- koopt bovendien ver mouth zonder alcohol. Wij hopen dat u met deze aanwijzingen en met wat creativiteit, in de recepten voor de al coholische drank een bruikbaar alternatief zal vinden. Waarom lusten mijn katten uw runderhart niet meer? Uw brief plaatst ons eerlijk gezegd voor een raadsel. Wij kopen run derhart al vele jaren bij dezelfde leveran- cier. Daar kan dus geen wijziging door zijn ontstaan. Bij de steeds terugkerende steekproeven zijn ook geen afwijkingen ge- constateerd. Ook heb ben wij van andere klanten geen klachten ontvangen. De vraag waarom uw katten geen runderhart meer eten, kan dus ook door ons niet worden opge- lost. De enige verklaring kan zijn dat katten nogal kieskeurig zijn en bovendien van variatie in de voeding houden. Of dat zo is, kunnen wij vanzelfsprekend niet vaststellen, maar mo- Volnij halfvolle koffiemelk maakt koffie lekker, zackter en romiger. uni»M uolmi Allereerst wil ik mijn com- plimenten maken over jul- lie blad. Er staan lekkere recepten in die overzichte- lijk zijn beschreven. Ikge- bruik de recepten regel- matig. Er is alleen een ding waar ik vaak op stuit. (Overi- gens niet alleen in jullie blad, maarookinandere kookbladen en -boeken.) Dat is dat er in veel recep ten gebruik wordt ge- maakt van alcoholhou- dende dranken. Ik ben een zeer matig alcohol-ge bruiker en heb dus de be- nodigde drank niet in huis. Inde laatste Aller- Hande bij voorbeeld staat een recept voor asperge- kippesoep waar witte ver mouth in moet. Deze drank heb ik dus niet in de kast. Het gaat mij ook een beetje te ver om een ties te gaan kopen als ik toch maar heel weinig van nodig heb. Bovendien vind ik het niet nodig om alcohol door het eten te doen. Is het nu niet moge- lijkom de alcoholhou- dende drank in die recep ten door iets anders te vervangen? MEVR. I.P. TEA AHA! Sedert tientallen jaren koop ik mijn levensmidde- len in uwAH-filiaal. Ik ge bruik wekelijks ca. 2 kilo runderhart, aanvankelijk zonder klachten. Onge- veer 3 weken geleden aten mijn dieren dit hart slechts aarzelend. Deze week echter weigerden al mijn katten uw runderhart teeten. Ikgeef dit schrif- telijk aan u door, omdat klachten in de winkel geen enkele zin hebben. MEVR. JR. S. TEDM. Hoiicll) mclig eerlijk. aar en AllerHande 76

Allerhande | 1988 | | pagina 80