Kebab en carre nu ook vegetarisch Nieuwe plantaardige 'light' tafelmargarine 1 Vf; Pizza Frutti di Mare Vrolijke mokken sparen met de zuivelactie van AH Sinds begin dit jaar heeft Albert Heijn een vegetari- sche hamburger en een vegetarische schnitzel in het assortiment. Dat is -zo'n succes, dat er nu twee nieuwe soorten vege tarisch 'vlees' worden gpfntroduceerd: kebab en carre. Kebab is een van oor- sprong Arabisch gerecht met gehakt als basis. De vegetarische kebab is ge- maakt van soja-eiwit, tar- we-eiwit, soja-olie, ei-eiwit, specerijen, zout en krui- den. De kebab heeft de vorm van een visstick en weeg ca. 40 gram per stuk. Aan voedingswaarde biedt vegetarische kebab per 100 gram: 14 gram eiwit, 8gram koolhydra- ten en 14,7 gram vet (226 kCal). De vegetarische carre on- derscheidt zich door extra groentesoorten, zoals mai's, worteltjes en doperwtjes, wat een zeer eigen smaak oplevert. Voor het overige zijn de ingredienten gelijk aan die van de kebab. De voedingswaarde van de vegetarisch carre is (per 100 gram): 13,1 gram eiwit, 10,2 gram koolhydraten, 14,5 gram vet (241 kCai). Een vege tarische carre is, zoals de naam al aangeeft, vier- kant van vorm en weegt ca. 85 gram. Alle nu bij Albert Heijn verkrijgbare vegetarische 'vlees'-soorten kosten J 1,49 per 100 gram. De bereiding is eenvoudig en snel: ca. 8 minuten in de koekeban bruin bakken en naar smaak zout en/of pepertoevoegen. Van Wajang is er nu bij AH een nieuwe 'light' tafel margarine zonder zout en met minder vet en meer onverzadigde vetzuren. Net als de vertrouwde Wa jang margarine is Wajang Light geheel plantaardig van samenstelling. De kleur- en smaakstoffen zijn namelijk van natuurlijke aard. Met Wajang Light haakt fabrikant Brinkers in op de toenemende belangstelling voor voeding met min der vet, minder zout en minder calorieen. De nieuwe Wajang Light is bereid met zonnebloemolie; daardoor bevat dit produkt voor tenminste 40% meervoudig onverzadigde vetzuren. Ondanks het feit dat dit produkt de helft minder vet bevat dan een normale margarine, is Wajang Light smeui'g en goed smeerbaar. Een kuipje Wajang Light van 500 gram kost f 1,69. Wie wel eens aan de Franse of Italiaanse kust is geweest, heeft ongetwij- feld de uithangbordjes ge- zien: Fruits de mer (in Frankrijk) of Frutti di mare (in Italie). Letterlijk betekent dat: vruchten van de zee. En wie daarna een restaurant is binnen- gestapt, weet dat hiermee een grate rijkdom aan ver- schillende soorten schaal- en schelpdieren en vis wordt bedoeld. Diezelfde rijkdom treft u aan op de nieuwe diep- vries AH Pizza Frutti di Mare. Op de lekker knap- perige pizzabodem is een combinatiesaus van to- maat en geconcentreerde visbouillon aangebracht. Deze basis voor de pizza is nog lekkerder gemaakt met kaas en ansjovispas- ta. Op de pizza liggen de Frutti di mare: tonijn, mosselen, diepzeegarna- len en gepaneerde inktvis- ringen, aangevuld met rode paprika, schijfjes groene olijven en qp smaak gemaakt met Ita liaanse kruiden en toefjes kruidenboter. Op de verpakking van deze nieuwe AH Pizza staat een uitgebreidege- bruiksaanwijzing. De Pizza Frutti di Mare weegt 350 gram en kost J 4,95. Lekker als hoofdmaaltijd voor een persoon (met ge- mengde sla), maar ook geschikt als voorgerecht voor 3 a 4 personen of als borrelhapje. Tot begin december treft u op alle pakken melk en meikprodukten van het AH huismerk weer zuivel- spaarzegels aan. (Van- wege wettelijke bepalin- gen mag dit alleen niet op pakken voile en halfvolle melk.) Voor tien zuivel- spaarzegels en f 3,95 bij betaling ontvangt u twee fraaie mokken (normale verkoopwaarde f 6,95). De mokken zijn er in ver- schillende fraaie decors, waaronder vier verschil- lende Mickey Mouse-fi- guurtjes voor kinderen. Er is ook een mok met een modern streepjesdessin en een mok met een ver- lopende kleur blauw. De zegels kunnen tot 3 december op de speciale spaarkaart aan de kassa's van alle Albert Heijn-win- kels worden ingeleverd. De spaarkaart is eveneens bij alle kassa's verkrijg- baar. AllerHande 39

Allerhande | 1988 | | pagina 39