u m Nieuw: vier bijzondere soorten kalkoen Bijzondere paddestoelen van AH-Huismerk Nu ook vruchten op eigen vruchtensap Kalkoenvlees wordt steeds populairder. Daarom introduceert Al bert Heijn vier nieuwe soorten: kalkoenschnitzel meteen vulling in drie va- rianten en een bijzondere kalkoentournedos. Bij de kalkoenschnitzel zit het verschil in de vulling en die herkent u aan de benaming: Milano, Hollan- daise of Poesta. De kal koenschnitzel Milano heeft een Italiaans smaaktintje en isgevuld met ham, kaas en toma- tenketchup. De kal koenschnitzel Hollandaise heeft een vulling van wijn- zuurkool en kruiden en in de kalkoenschnitzel Poesta kunt u gemalen kalkoenvlees in een pit- tige kruidenmelange ver- wachten. Alle drie de kalkoenschnit- zels zijn opgerold. Per stuk weegt een kal koenschnitzel ca. 100 gram (a 1,99). Deberei- ding is snel en simpel: even licht aanbraden in de koekepan en in 8 mi- nuten gaar braden. Kalkoentournedos is een variant op de al langer verkrijgbare kalkoenbief- stuk, maar is rond van vorm en nog wat verfijn- der van smaak en uiter- lijk. Dat is te danken aan een klein randje spek rond de tournedos, dat het vlees extra sappig houdt. De kalkoentourne dos wordt in ca. 6 minu- ten in de koekepan gebra- den. De prijs per ons (het gemiddelde gewicht van asSl In Nederland groeien paddestoelen in de natuur al- leen in de herfst. Maar bij Albert Heijn duurt het paddestoelenseizoen het hele jaar. Zeker nu AH verschillende soorten paddestoelen onder het AH- Huismerk brengt. Niet alleen de bekende (en ge- liefde!) champignons, maar ook oesterzwammen en een voor veel mensen onbekende, maar overheer- lijke paddestoel: de shii-take. De shii-take is van oorsprong afkomstig uit het Verre Oosten, maar wordt nu ook in Nederland ge- kweekt. De geschiedenis van deze paddestoel gaat zo'n 2000 jaar terug. Van oudsher schrijft men deze paddestoel een zekere geneeskrachtige waarde toe. Dat is waarschijnlijk te danken aan de aanwezigheid van de vitamines B12 en D2, die wei- nig of niet in andere groenten voorkomen. Boven- dien heeft de shii-take een cholesterol- en bloed- drukverlagende werking. Voor die eigenschappen hoeft u de shii-take overi- gens niet alleen in huis te halen. Want ook de smaak is voortreffelijk, vooral bij vis en bij wild. Een ander pluspunt is dat shii-take niet slinkt bij het bakken, zodat u praktisch het oorspronkelijke gewicht overhoudt. Schoonmaken doet u net als bij andere paddestoelen: met keukenpapier. Alleen het kleine stukje steel wordt verwijderd. In de koel- kast is de shii-take zeer goed houdbaar. zo'n twee tot drie weken. Naast de shii-take worden nu ook verschillende soorten champignons en oesterzwammen onder het AH-Huismerk verkocht. Dat huismerk staat ga- rant voor een optimale prijs-kwaliteitverhouding. Champignons zijn er in de bekende bakjes van 250 gram, (fijn, f 1,99), maar nieuw zijn bakjes cham pignons van 500 gram (middel, f 3,75) en grot- champignons in bakjes van 250 gram (f 3,99). Oesterzwammen zijn verpakt in bakjes van 100 gram (J 1,99). Qua smaak zijn deze paddestoelen een beetje nootachtig en ze zijn wat vleziger en pit- tiger dan champignons. Door de kleine verpakking zijn oesterzwammen ook erg geschikt voor kleine huishoudens. De shii-take paddestoelen zijn even- eens per ons verpakt (f 3,99). Van Del Monte zijn nu bij AH verschillende soorten fruit op natuurlijk vruch tensap verkrijgbaar. Het gaat om blikken met pe- ren, met perziken en met fruitcocktail. Sinds vorig jaarwaren al blikken ana nas op eigen sap verkrijg baar. De belangrijkste vernieu- wing is dat de vruchten nu worden geconserveerd zonder toevoeging van suiker. Hettotale suiker- gehalte van deze vruch- tenconserven is daardoor gelijk aan het gehalte na- tuurlijke suiker (fructose) in de vruchten zelf. De vruchten op vruchtensap bevatten dan ook minder calorieen. Bovendien is de smaak 'natuurlijker' en frisser. De prijzen varieren van f 1,89 voor een half blik perziken tot} 2,49 voor een heel blik perziken of een half blik peren of fruitcocktail. Naast de vruchten op vruchtensap blijven ook de vruchten op siroop ver krijgbaar. een kalkoentournedos) is eveneens1,99. Naast deze nieuwe pro- dukten zijn bij AH nog acht soorten kalkoenvlees verkrijgbaar: filet, bief- stuk, schnitzel (niet ge- vuld), frikandeau, braad- stuk, shoarmapakket, nasi/bamivlees en kal- koenstick. AllerHande 25

Allerhande | 1988 | | pagina 25