'Moderne' wijn uit Bulgarije De Bordeaux-suite, een unieke eipee van Laurens van Rooyen Barossa Valley is er weer Het ABCD der zoetheid Kleintje huiswijn in vier smaken Glas,hupin deglasbak Muzikale wereldpremiere bij AH Albert Heijn verkoopt nu ook Bulgaarse wijn. Bul garije is een traditioneel wijnland, waar eeuwen- lang dezelfde methoden werden gehanteerd. Daar- door ging het er wel eens wat erg primitief aan toe. Een paar jaar geleden is het roer drastisch omge- gooid: Franse druivesoor- ten werden gei'mporteerd, l»l BUI MUCD Bulgarian UIV1CNC* £haidonr0^ "-'H SDOL *KGIC> wijnmakers lieten zich omscholen door interna- tionale wijnspecialisten, kortom er is keihard ge- werkt aan produktverbe- tering. Het resultaat daar- van iszogoed.dat AHu graag met twee wijnen van die nieuwe generatie in contact brengt. Voor f 4,95 koopt u bij AH een volrode Cabernet Sauvig- non en een mild-droge, frisse Chardonnay, heel karakteristiek van smaak. Exclusief bij Albert Heijn kunnen wijn- en mu- ziekliefhebbers in het bezit komen van een unieke elpee, de Bordeaux Suite. Niet alleen is dit een nieuwe, nog niet eerder verschenen plaat van com- ponist en pianist Laurens van Rooyen (foto links), maar ook wordt hiermee voor het eerst een wijnge- bied muzikaal verbeeld door een Nederlandse com- ponist. De elpee is van 26 September tot en met 8 oktober bij alle AH-winkels gratis verkrijgbaar bij aankoop van 12 flessen AH Bordeaux wijn (rood of wit) of voor J 14,95 per stuk. Deze aanbieding geldt echter alleen zolang de voorraad strekt. Na- bestellen is helaas niet mogelijk. Het idee voor deze bijzondere produktie is afkom- stig van Hubrecht Duijker (foto rechts), die ook de hoestekst schreef. Nederlands bekendste wijn- schrijverover de 'Bordeaux suite': 'Zelf houd ik niet alleen zeer van wijn, maar ook van muziek. Al jaren koesterde ik de wens om beide te combineren via een compositie die het Bordeaux-gebied muzi kaal zou verbeelden. Waarom juist Bordeaux? Om- dat dit een streek is met vele facetten. Denk aan de imposante chateaus, het rustige landschap, de ri- vieren die hier majestueus samenvloeien, de leven- dige oogsttijd, de stad Bordeaux (volgens Victor Hugo een combinatie van Versailles en Antwerpen) en uiteraard de prachtige wijnen. Twee jaar terug ontmoette ik tijdens een wijnproeverij Laurens van Rooyen. Laurens raakte zeer enthousiast, wij heb- ben veel over Bordeaux gesproken en Laurens is maandenlang gaan componeren. Het resultaat is de elpee 'Bordeaux Suite', die dank zij de sponso ring van Albert Heijn kon worden gerealiseerd. Ik vind de muziek schitterend: melodieus, boeiend, ontspannend - een verrukkelijk klankbeeld van Bor deaux. Waarbij,' aldus Hubrecht Duijker, 'uiteraard een glas Bordeaux voortreffelijk smaakt.' Precies een jaar geleden begon Albert Heijn aan het avontuur van de Australische wijn. We had- den hoge verwachtingen van Barossa Valley - we verbonden er immers het AH-huismerk aan - mfaar dat u'm zo lekker zou vin- den dat we soms nee moeten verkopen, sloeg echt alles. Bijbestellen was in dit geval niet zo eenvoudig, want Australie blijft toch aan de andere kant van de wereld liggen. Het duurt ongeveer drie maanden voor een bestel- ling de winkels bereikt (de zeereis vergt alleen al ze- ven weken). We konden er dus weinig aan doen dat u het soms zonder Barossa Valley moest doen. Maar toch: sorry! Aan onze ex cuses knopen we de be- lofte vast dat het niet meer zalgebeuren. Dank zij nieuwe afspraken met Albert Heijns wijnle- verancier in Barossa Val ley zal uw hand in de win- kel voortaan niet zo gauw meer op een lege plek val- len. Wijn kiezen is makkelijk bij AH. Bij elke wijnsoort ziet u op het schap een speciale sticker, die kort en bondig vertelt om wat voor wijn het gaat. De soort en de herkomst staan op die sticker, maar ook adviezen over houd- baarheid en gebruik (ser- veertemperatuur; waar smaakt deze wijn lekker bij, enz). Toch kon het nog beter. Vooral voor het kiezen van witte wijn. Daarbij gaat het in de eerste plaatsom de zoetheid. De een vindt droge witte lek ker, de ander wil zoete en een heleboel mensen zoe- ken iets daartussenin. Om nu te voorkomen dat u eerst alle schapstickers moet lezen, hebben we een fors uitgevoerde let- tercode bedacht. A bete- kent droog, B staat voor iets zoet, C is halfzoet en D is ronduit zoet. AH introduceert in deze wijnmaand vier kleintjes huiswijn. De vertrouwde rode en witte AH Huiswijn (f 1,50 per flesje) en de voile, stevige Cotes du Roussillon, J 1,65 per stuk. Voor de liefhebber van een iets zoete, maar toch frisse witte wijn is de AH Anjou Blanc voor f 1,75 beschikbaar. Alle in flesjes van 25 cl, vol- doende voor twee tot drie glazen. Met de komst van dit vier- tal nemen we afscheid van de tafelwijn Prefleuri. Vanaf nu heeft AH dus vier uitstekende eenper- soons-wijnen in huis. Neem ze alle vier mee. Dan heeft u altijd iets ach- ter de hand, voor uzelf of voor visite. AllerHande 11

Allerhande | 1988 | | pagina 11