MET THEATRAAL DE WINTER IN DE NIEUWSTE NAJAARSKLEUREN en tijdlang was het geen enkel probleem om in een doorde- weekse outfit in de schouwburg te ver- schijnen. Sterker nog, wie zich in avondjurk of smoking stak kon haast rekenen op af- keurende blikken. Te- genwoordig is er eer- der sprake van het te- genovergestelde. En zegt u nu eens eerlijk: het is toch veel leuker om je voor een avondje uit speciaal te kleden en te zorgen dat je er extra mooi uitziet? Deze winter zijn er mo- gelijkheden te over om te schitteren op fees- ten, diners en in de schouwburg of concert- zaal. Denk alleen maar eens aan de opleving in be- langstelling voor avondkleding. Zijde en satijn zijn weer volop te vinden en glitter en glamour mogen wor- den getoond. Het spreekt vanzelf dat de make-up zich hieraan aanpast. Klassiek of sportief Make-up en kleding zijn in dit wintersei- zoen uitstekend op el- kaar afgestemd. Bo- vendien laten ze zich onderling naar harte- lust combineren tot uw eigen stijl. Klassieke types kunnen kiezen uit twee looks. Bruin/bron- zen zorgen voor een warme uitstraling: er zijn frisrode tinten voor blushers, en rood- bruine, groene en Etentjes bij kaarslicht, swingende feesten of een avondje naar theater of concert, dat zijn de prettige kanten van de lange donkere winteravonden die ons te wachten staan. Gelegenheden waarvoor we ons tegenwoordig weer mooi mogen maken. De mode biedt aile kans voor stijlvol geklede avonden. En de nieuwe najaarsmake-up verandert elke vrouw in een echte diva. creme-achtige voor de ogen. Lippen en nagels mogen iets uitbundiger met felle perzikachtige en oranjebruine kleu- ren. Een andere bijzondere combinatie die klas sieke types volop tot hun recht laat komen, start met lichte founda tion en roze blusher. Ogen worden opgelicht met beige/geel en cho- coladebruin, terwijl na gels en lippen heel in- dringend worden uitge- licht met dieppurper. Sportief geklede vrou- wen houden het van- zelfsprekend bij na- tuurlijke tinten: ho- ningkleurige founda tion met wazigpaarse blusher. Lippen en na gels blijven naturel of worden hooguit aange- zet met een subtiele roze tint. Kleuren ge'inspireerd op theater Zelfs uit de namen van de nieuwe make-up van Covergirl blijkt dat al- les wat met theater te maken geeft tegen woordig volop in de schijnwerpers staat. Cover Girl introdu- ceert onder de veelzeg- gende naam 'Opera' haar najaarsmake-up 1988-1989. De kleuren komen als het ware rechtstreeks uit de schouwburg. Lippen en nagels krijgen de kleur van rood pluche met 'Figaro' (nr. 61) of inge- togen paars/lila met 'La Boheme' (nr. 62). Kleuren die vragen om een zekere, elegante houding. Ook de namen van de oogschaduw duo-doos- jes verwijzen naar klassieke voorstellin- gen: 'Romeo Juliet' is bij voorbeeld een schitterende combina tie van koningsblauw met smaragdgroen. De laatste is eveneens de kleur van oogpotlood 'Magic Flute'. 'Samson Delilah', een duo- doosje met chocolade- bruin en goudbeige, geeft de glans aan een natuurlijke look. De blusher 'Tosca' be- zorgt u die felbegeerde zonnige zomerteint die langzamerhand waar- schijnlijk al weer aar- dig van uw gezicht ver- dwenen is. Techniek speelt de hoofdrol Om de lipstick zo mooi mogelijk op te brengen en zo lang mogelijk te laten houden kunt u het beste eerst wat founda tion aanbrengen. Ver- volgens tekent u met het lippotlood 'Magic Flute' de lipcontour na. Smokkelen mag, bij voorbeeld om de lippen iets voller of juist iets smaller te laten lijken, maar nooit meer dan enkele milimeters. Met lipstick de lippen inkleuren, afhappen, liefst ook nog afpoede- ren en nog een laagje lipstick aanbrengen. Nogmaals afhappen. Ook nagels lakken is een secuur karweitje als u het goed wilt doen. Geef uw handen eerst een verzorgend badje. Dat maakt de nagelriemen lekker zacht, zodat ze zich makkelijker laten te- rugduwen. Nagels lak ken, goed laten drogen en nog een keer lakken. Van top tot teen De nieuwe najaarsma- ke-up van Cover Girl is net zo magnifiek bij heldere dag als bij ge- dempt avondlicht. 'Ope ra' is een combinatie van helderheid en zach- tere accenten. Voor een geraffineerd ac cent zorgen ook panty's uit de najaarscollectie. Want dat alles weer wat uitbundiger mag zijn blijkt wel uit het feit dat fantasiepanty's, met name de zoge- naamde all-over-prints, onverminderd populair blijven. Ook bij Albert Heijn kunt u ze vinden. De kleuren zijn zeer bescheiden. Natuurlijk is er zwart en licht- grijs, de altijd prakti- sche kleuren. En ma rine dat zich ook al zo makkelijk laat combi neren met winterkle- ding. Maar als u iets opvallenders wilt, dan volgt u de mode op de voet met panty's in de kleur Elysee (anthra- ciet), Graffity (bruin/ zwart), havannabruin of wolwit. Kleuren die passen bij de mode en waarmee u zich hele- maai verzorgd weet als u 'op chic' uitgaat. AllerHande 67

Allerhande | 1988 | | pagina 69