SUPRA KOFF1E. AROMA OP Z'N BEST. Nieuw: Boerenlandkarnemelk; milder van smaak 'Duizendgezichten van zuivel': kookboek en naslagwerk in een Sinds enkele weken is er van het huismerk een nieuwe soort karnemelk in het assortiment geko- men: Boerenlandkarne melk. Van oorsprong is karne melk een bijprodukt dat ontstaat bij het karnen van melk tot boter. Tegen- woordig wordt dat in de fabriek op geheel andere wijze bereid: magere melk wordt aangezuurd met melkzuurbacterien en dat wordt karnemelk. Boerenlandkarnemelk be- vat in vergelijking met de gewone soort iets meer vet en wordt gemaakt van melk met 15 meer eiwitten. Hierdoor krijgt Boerenlandkarnemelk een zachtzure milde smaak. Daarnaast is deze karne melk, door een iets Ian- gere tijd van verhitten, iets dikker en bevat over- wegend rechtsdraaiend melkzuur. Door deze twee veranderde eigenschap- pen (milder van smaak en iets dikker) lijkt deze nieuwe soort karnemelk weer meer op de karne melk zoals die vroeger op de boerderij werd ge maakt bij het karnen van de melk tot boter. Van- daarde naam. Boerenlandkarnemelk kost per liter f 1,29. Het Nederlands Zuivelbu- reau heeft onlangs een nieuw kookboek uitge- bracht. 'Duizend gezich- ten van zuivel' is niet al- leen een leuk boek om uit te koken, maar ook een compleet naslagwerk over zuivel. Alles komt aan de orde: melk, room, boter, yog hurt en kaas. Elk hoofd- stuk begint met goed ge- documenteerde produkt- en achtergrondinformatie en sluit af met receptuur afkomstig uit de hele we- reld, alles steeds ruim voorzien van foto's en illustraties. Verder is deze mooi gebonden uitgave doorspekt met tips, kleine wetenswaardigheden, spreekwoorden en, zoals het boek zelf zegt, 'curio- sa' uit de hele wereld. Ge- schreven door twee uiterst bekende culinaire journalisten: Ton van Es en Fon Zwart. Dit boek is te koop in de boekhandel of te bestellen door f 79,50 over te ma- ken op gironummer 349731 t.n.v. het Neder lands Zuivelbureau onder vermelding van 'Duizend gezichten van zuivel' WIN een van de 500 koffieserviezen AllerHande 59

Allerhande | 1988 | | pagina 61