IOgouden paxkei ROZE LENTETUIN EN ROZE LENTETUIN ROYAL 1-1 J REGELS 100 bloembollen f 35,-* 200 bloembollen f 59,- Niet anders dan roze-bloeiende planten en bolgewassen, met wellicht hier en daar een enkele blauwe, witte of violette tint, maken van uw tuin iets heel bijzonders. U kunt het realiseren met het pakket Roze Lentetuin of het nog meer uitgebreide pakket Roze Lentetuin Royal. Deze pakketten bevatten lage bolgewasjes voor verwildering, naast enkele heel mooie tulpen en de bijzondere- wit-met-roze narcis 'Romance'. De dubbele tulp 'Angelique' is een ware schoonheid die bijna een pioenroos lijkt. Omdat de bloem vrij zwaar is, kunt u hem het beste op een beschutte plaats zetten, beschermd tegen harde wind. In het grote pakket zit een bolgewasje dat we niet al te vaak in tuinen tegen komen, maar wel als snijbloem kennen. Het is de Ixia. Geef deze plant een rustige achtergrond, anders komt ze te wei- nig tot haar recht. In hetzelfde pakket zit ook de leuke oxalis adenophylla, met dat prachtige, grijsgroene blad. Dit klavertje blijft erg laag en is daarom heel geschikt om in een rotstuin, of in potten te worden geplant. x c. bewonderen. 1 Plant debollen in oktober of november. 2Ga voor de plantdiepte uit van twee maal de bolhoogte (zie ook het sche ma, dat straks bij uw bestelling zit). 3 Plant de bollen met de groeipunt naarboven. 4 Leg eerst alle bollen uit op de plaat- sen waar u ze wilt planten; zo kunt u de plantafstand goed in het oog houden. 5Gebruik nooit verse koemest. 6 Bollen die verwilderen, verlangen geen aparte bemesting. 7 Op een enkele uitzondering na ver langen bloembollen een niet natte grand. 8 Plant tulpen bij voorkeur niet twee jaar achter elkaar op dezelfde plaats, dit om ziekten te voorkomen. Er zijn ech- ter speciale ontsmettingsmiddelen in de handel, waardoor u wel achter elkaar tul pen op dezelfde plek zou kunnen planten. 9Zet de allervroegste bloeiers dicht bij huis, zodat u ze vanuit het huis kunt Let goed op de kleur van de achter- grand. Zet licht bloeiende bollen te- gen een donkere achtergrond en donker bloeiende bollen tegen een lichte achter grond. 20 Scilla campanula 'Rosea1 20 Botanische krokussen 'Violet Queen' (*25) 20 Chionodoxa 'Pink Giant' 20 Ixia's gemengd 10 Greigii tulpen lOTriumf tulpen 'Akela' 10 Leliebloemige tulpen 'Toronto'(*15) 'Mariette' 5 Hyacinten 'Amethyst' (*5) 20 Oxalis adenophylla (geluksklaver) ♦Met een sterretje wordt aangegeven welke bloembollen (en hun aantal) alleen in pakket 2 zijn opgenomen 10 Enkele late tulpen •Esther'(*10) 10 Dubbele late tulpen 'Angelique' (*10) lOTriumpf tulpen 'Varinas' 5 Hyacinten 'Marconi' 10 Narcissen 'Romance' (*10) 20 Anemonen blanda 'Rosea' (*25) 36 AllerHande

Allerhande | 1988 | | pagina 36