Brouwers Bier Waarom kun je desembrood niet invriezen? Het Limburgs desem brood is minder ge schikt om in te vriezen, omdat dit brood rela- tief veel water bevat. Tijdens het invriezen vormt het water kristallen, waardoor de structuur van het brood enigszins wordt aangetast. Om die re- den raden wij het in vriezen van Limburgs desembrood af. Dit brood heeft echter het voordeel dat het in een gesloten brood- trommel zeker 3 a 4 da- gen goed te houden is. Juist door de relatief hoge vochtigheids- graad van het brood droogt het minder snel uit. Waarom ligt het vegetarisch 'vlees' bij het gewone vlees? De vegetarische, vlees- vervangende, produk- ten moeten gekoeld ge- presenteerd worden. Omdat de distribute via onze slagerijen loopt, zult u deze pro- dukten in de vlees- of vleeswarenkoeling aan- treffen. Natuurlijk hebt u gelijk als u stelt, dat vegeta- riers niet in die hoek gaan zoeken als zij niet op de hoogte zijn van de verkrijgbaarheid van deze produkten. Er is echter uitgebreid aandacht aan besteed in onze advertenties en in de Allerlei-rubriek van AllerHande. Daarom hopen we dat vegetariers zich spe- ciaal voor deze vlees vervangende produk ten in de 'vleeshoek zul- len wagen. Recept appeltaart op pak zelfrijzend bakmeel is onjuist Het recept van appel taart op onze pakken zelfrijzend bakmeel is inderdaad niet juist. Bij de aangegeven tempe- ratuur en baktijd wordt de taart te zwart. Wij ontvingen hierover re- centelijk een andere klacht. De receptuur zal daarom aangepast worden. Dit vergt ech ter nog enige tijd. Is natrium een bestanddeel van keukenzout? Natrium is inderdaad Zolang het maar een biertje van ons is. Kens genoeg. Want er is gewoon Brouwers Bier. En Brouwers Bier Special - iets pittiger en iets meer alcohol. En Brouwers Bier Light - minder calorieen en minder alcohol. En Brouwers Bier Oud Bruin - weinig alcohol en karakteristieke, zoete smaak. En Brouwers Bier Abdij Bier - vol en krachtig, gebrouwen naar nog steeds geheim recept, afkomstig van de paters van de Norbetijner orde in Postel, Belgie. Sinds enige tijd eten wij uw Limburgs desem brood. Aangezien hetfi- liaal waar wij dit brood ko- pen nogal ver weg ligt, zou het handig zijn om eens per week een aantal broden te kopen en in te vriezen. Nustaat er ech- ter op de verpakking dat het brood niet geschikt is om in te vriezen. Is er nu misschien een andere ma- nier is om dit brood lan- ger te bewaren? P.G.J.S. TEK. Wat fijn dat er tegenwoor- dig vegetarisch vlees ver- kocht wordt bij Albert Heijn. Wat ik alleen vreemd vind, is dat dit vlees samen in de vitrine ligt met het gewone vlees. Geen enkele vegetarier kijkt daarin en loopt er juist met een grate boog omheen. MEVR. J.A.G. TER. Naar aanleiding van de verjaardag van mijn zoontje heb ik een pak zelfrijzend bakmeel van het AH huismerk gekocht om een appeltaart te bak- ken. Op de verpakking staat dat de taart in 70 a 80 minuten op een stand van 200 - 225 °C gebak- ken moet worden. Maar toen ik na ongeveer 65 minuten in de oven keek, was de taart op bo- venkant en aan de zijkan- ten al aangebrand. Ik hoop dat u kunt verklaren waar dit door komt. MEVR. Y.H.V.E TEL. In uw huismerk goudwik- kel ongezouten roombo- ter van 250 gram zit na trium. Volgens mij is na trium een bestanddeel van keukenzout. Kunt u mij hier enige duidelijk- heidovergeven? DHR. E.C.Ph.v.D. TEC. We nemen het u niet kwalijk alsu

Allerhande | 1988 | | pagina 66