GEEF HflflR EN HUD 'S ZOMERS EENS WAT EXTRA AANDACHT m ft m P if? Van de zomerzon kunt u mooi bruin worden, maar om nou te zeggen dat het erg goed is voor uw huid, nee. En ook uw haren hebben't wel eens een beetje moeilijk in het warme seizoen. Dus: geef haar en huid eens wat extra aandacht. Albert Heijn heeft er de spulletjes voor in huis. Zo net aan het begin van de zo- mer is eigenlijk het moeilijk- ste moment. De temperatuur laat luchtige en blote kleding al wel toe, maar onze huid is nog zo bleek dat we eigenlijk niet goed durven. Dat geldt nog wel het meest voor onze benen. Kousen of panties zijn immers de eerste die uitgaan? Een zelfbruiner of gekleurde foundation is voor deze korte tijd de ideale tus- senoplossing. Ze geven uw onderda- nen een kleurtje maar laten ook de zon door om haar werk te doen. Wie ze snel bruin wil hebben doet er goed aan de benen even voor te bewerken. Te beginnen met een peeling: de 2-in-l Pads van Aapri zijn hier uiter- mate geschikt voor. Een peeling ont- doet de huid van haar dode, oude cel- letjes waardoor de nieuwe sneller aan de oppervlakte komen. De huid ziet er daama frisser en gladder uit en wordt mooier bruin. Ook ontharen helpt het bruiningsproces versnellen. Met Veet en Immac is dit een kar- weitje van luttele minuten. En als u dan toch bezig bent is het wel zo makkelijk de oksels en bikini-lijn even mee te nemen. Houdt het soepel en luchtig Als het wat warmer wordt is een bad- of doucheschuim lekkerder dan bij voorbeeld een badolie. Schuim, maar ook gel is luchtiger en voelt daardoor 's zo- mers fijner aan. Fa heeft op dat gebied nu een nieuwtje: de Fa sportspons. Een handig, opgerold sponsje waar de doucheschuim al in zit en die te voor- schijn komt als je het sponsje nat maakt. Ideaal voor sport en op de camping. Na bad of douche is een lekkere bodylotion of -milk vereist om het vochtgehalte van de huid op peil te houden. Desert Flower, Li- mara en Fenjal zijn heerlijk geu- rende versies. Maar ook de wat 'ge- wonere' Nivea, Kaloderma en Beauty en Body ruiken aangenaam. Kan uw huid wel wat extra verzor- ging hebben dan zijn bodylotions van Purol, Ponds en Gentle Care een weldaad Zorg extra voor haar Zon en water, zeker in combinatie met zout, zijn funest voor ons haar. Wie aan het einde van het zomersei- zoen niet met een stugge pluizebol door het leven wil gaan, moet daarom op een aantal dingen letten. Na strand of zwembad of gewoon na een warme dag wast u het haar wat vaker. Gebruik dan een milde sham poo (bij voorbeeld AH Shampoo met zijdeprote'ine) of Andrelons Zwem- mersshampoo om zout of chloor uit het haar te was- sen. Een creme- spoeling maakt het haar daama niet alleen lekker zacht en goed handelbaar, maar zorgt ook voor ex tra bescherming tegen de elementen van buitenaf. Met een kleurshampoo kunt u vervolgens de zon een handje helpen (Coupe Soleil van Andrelon) of juist tegengaan (kleurshampoo van Poly en Andrelon). De hele dag een fris gevoel Ieder mens transpireert. De een wat meer dan de ander, maar iedereen heeft er last van en zeker in de zo- mer. Welke deodorant u hiertegen het beste kunt gebruiken is zowel af- hankelijk van uw smaak als de mate waarin u transpireert Voor overmatige trans- piratie is er de an- ti-transparantie (AH roller en spray). Die be- lemmert het naar buiten komen van het vocht en daar door ook de geur. (Want transpiratie- vocht op zich is reukloos. Het krijgt pas een luchtje als bacterieen zich ermee gaan bemoeien en dat is als het aan de lucht wordt blootgesteld) Gewone deodorants zijn er te over, in allerlei vormen: stick, roller, spray of verstuiver. Mannen hebben over het algemeen een voorkeur AH deodorants als roller, spray of verstuiver voor stick en spray, vrouwen juist voor roller, spray en verstuiver. De keus is zuiver persoonlijk, alle vor men doen hun werk even goed (AH, 8 x 4, Odorex). In geval van gevoeligheid voor alco hol is Natrel plus met zuivere plant- aardige ingredienten aan te bevelen. Reinigen is hoofdzaak Het grondig reinigen van het gezicht is een van de belangrijkste dingen om de huid in optimale conditie te brengen of te houden. Allereerst om het vuil van de hele dag te ver- wijderen, maar ook om werkzame stoffen de vrije doorgang te verle- nen. 's Morgens wil dat reinigen er nog wel eens bij inschieten, maar ook dan is het belangrijk. In de nachtelijke uurtjes is de huid na- melijk extra actief om zich van dode cellen te ontdoen. Die moeten's mor gens dus eerst worden verwijderd, voordat u een goede dagcreme of moisturizing foundation opbrengt. Bij Albert Heijn vindt u op dit gebied een groot assortiment uitstekende produkten: Cover Girl, Aapri, Ponds, Oil of Ulay, Derma Natura, Nivea en Gentle Care. Voor alles beschermen Zeker in het begin moet u tijdens het zonnen altijd een antizonnebrand produkt gebruiken. Maar ook als u al een kleurtje heeft is het raadzaam dit te doen. Alleen kunt u dan voor een lagere beschermingsfactor kie- zen. Hoe lager het getal hoe lager de beschermingsfactor (Delial, Zwitsal, Ambre Solair en Nivea). En is het ondanks alles toch nog te hard gegaan dan helpt after sun de ergste zonnebrand wel blussen. Ni vea hangt bovendien een handige proefreissetje uit. Bestaande uit rei- nigingsmelk, tonic en oogmake-up remover met gratis reinigingstips. In de Fa sportspons zit al doucheschuim Vaker wassen kan met milde shampoo o£/«T Ki k Uw huid bepaalt de juiste beschermingsfactor De meeste van deze artikelen zijn verkrijgbaar in de AH-winkels met een 3,4 of 5 op de deur. AllerHande 65

Allerhande | 1988 | | pagina 65