Nieuw: Amstel bier met 30% minder alcohol en 40% minder calorieen Zeven nieuwe Zonnatura-produkten Suske en Wiske op melk- produkten in pak Lekkere zomerdrankjes Snoep van vers fruit zonder suiker s? firm Smmleke Waarom benJe niet wat yaarzichtiber Vooral in de zomer kan een lekker koel glas bier een prima dorstlesser zijn. Maar bier bevat alco hol en dat komt niet altijd gelegen. Bovendien levert een glas bier net zoveel calorieen als IV2 sneetje bruin brood (460 kJou- les/110 kCal. per glas van 2V2 dl). Daarom is er nu 00k Am stel Light. Dit bier bevat maar 3%% alcohol: 30% minder dan normaal bier, dat 5 a 6% alcohol bevat. Ook levert het 40% min der calorieen, dus maar 275 kJoules/66 kCal. per glas. Amstel Light is op een speciale manier gebrou- wen, zodat de echte bier- smaak net zo goed tot zijn recht komt als in gewoon bier. Amstel Light is per 6 flesjes va'n 30 cl verpakt in een stevig draagkarton. Prijs: f 4,75 (excl. statie- geld van f 0,15 per flesje). ®(D Het Zonnatura-assortiment in de AH-winkels wordt uitgebreid. De opvallendste nieuwkomers in de re- formhoek zijn een mousserende rode en witte drui- vesap en mousserende appelsap. Aan deze op na- tuurlijke wijze geperste vruchtesappen wordt tij- dens het bottelen koolzuur toegevoegd. Het resul- taat is een sprankelende, licht mousserende vruch- tesap. Vooral de druivesappen doen wel iets aan mousserende wijn denken. Ze zijn dan ook een uit- stekend alternatief voor wijn. Het mousserende witte en rode druivesap en het mousserende appel sap kosten f 4,98 per ties van 0,75 liter. Een andere echte nieuwkomer in het Zonnatura-as sortiment is de groentecocktail. Dit is een groente- sap, waarin onder andere tomaten, wortel, selderij, augurk, bietjes, zuurkool, paprika en ui verwerkt zijn. De groentecocktail is lekker pittig van smaak en kost f 5,65 (0,7 liter). Een voikoren spiraal-macaroni is daarnaast aan het assortiment toegevoegd. De prijs is J 1,50 per doos van 250 gram. Niet nieuw, maar wel vernieuwd is de krokante muesli van Zonnatura. Door toevoeging van gepofte haver- en tarwekorrels is de muesli nu nog krokan- ter. De muesli is wel als vanouds geroosterd met honing (J 3,98 per doos van 350 g). Ook de Braadmix is vernieuwd en heet voortaan Burgermix. De smaak is iets pittiger gemaakt. Als u m aan dit vegetarische gehakt in poeder- vorm de aangegeven hoeveelheid water toevoegt, kunt u er burgers en balletjes van vormen, die op dezelfde manier be- reid kunnen worden als gewoon ge hakt. In 1 doos Burgermix van 250 g zitten 2 zakjes. Prijs: J 3,99. 't-Was u waarschijnlijk al opgevallen: op de melk- pakken en ook op de pak- ken met yoghurt, via en andere melkprodukten van het AH-Huismerk is steeds weer een andere leuke Suske en Wiske- strip te lezen. Dit popu late tweetal verschijnt in 33 verschillende mini- Nieuw in het assortiment van Albert Heijn zijn vier verschillende soorten vruchtennectar van het Italiaanse merk Gran Frut- ta: abrikozennectar, ap- pelnectar, perziknectaren perennectar. In tegenstelling tot veel andere soorten vruchten- nectars en ook vruchten- sappen worden deze nieuwe nectars bereid uit verse vruchten. Het verse fruit wordt gepureerd en daarna vermengd met wa ter en suiker. De appel-en perennectar bevatten ten- minste 50% fruit, de abri- kozen- en perziknectar tenminste 45%. Omdat de nectars gepureerd vrucht- vlees bevatten, zijn ze niet helder, maar zien zeeruit als een verdunde vruch- tenmoes. Heerlijke drank- jes voor op warme zomer- dagert, puur of gemixt tot een cocktail of gewoon met mineraalwater. Het is ook heel lekker om deze vruchtennectars eens aan te lengen met mousserende witte wijn. De nieuwe nectars zijn verpakt per liter en kosten f 2,95 per stuk. Ouders die hun kinderen wel wat willen laten snoe- pen, maar het gebit willen sparen, kunnen exclusief bij AH kiezen uit vier ver schillende smaken suiker- vrije snoep. Onder de naam Sula vindtuop de snoepafdeling zakjes a 75 gram met zogeheten drups in diverse smaken, zoals sinas, citroen, drop en menthol. De suiker is in deze snoepjes vervan- gen door de zoetstof sor bitol. Sorbitol is, in tegen stelling tot wat veel men- sen denken, echter niet calorie-arm. strips op de pakken van melk en melkprodukten van het AH-huismerk. De strips zijn overigens niet alleen leuk, ze heb- ben als achterliggend the- ma: kinderveiligheid in huis. Op een speelse wijze laten ze zien hoe kinderen (en natuurlijk ook volwas- senen) ongelukken in huis kunnen vermijden. U kunt nog een aantal we- ken genieten van deze strips op de melkpakken. Leuk voor de kinderen om ze allemaal te verzame- len! AllerHande 39

Allerhande | 1988 | | pagina 39